У ЦВК презентували відеосистему спостреження за виборами [відео]

  Найбільшу в Україні відео-стіну презентували в Центральній виборчий комісії - система містить 42 екрани. Завдяки зображенню на них у день виборів журналісти і представники політичних партій зможуть стежити за перебігом голосування. Проект, що має забезпечити прозорість процесу, обійшовся у 993 мільйони гривень. Як коштовну систему використовуватимуть далі, найближчим часом має вирішити ЦВК, оскільки вона і є замовником проекту.

  Натепер на сайті відеоспостереження зареєструвалися 30 тисяч користувачів. Утім, вони поки що бачать одну й ту ж картинку. А от журналістам уже показали одну з реальних виборчих дільниць.

  Розробники системи радять поєднувати приємне з корисним. На думку керівника компанії-розробника, відеоспотереження може не лише підвищити довіру до результатів виборів.

  Відеоінструкцію, як це зробити, також продемонстрували на презентації в Центрвиборчкомі.

  Гарантій, що камери на всіх тридцяти двох тисячах дільницях спрацюють і виконають своє завдання - відоспостереження за виборами, ніхто дати не може. Вже відомо, що через технічні проблеми 40 дільниць Харківщини не транслюватимуть зображення в режимі он-лайн. У день виборів можуть виникнути проблеми й на інших дільницях.

  Як надалі використовуватимуть унікальну систему вартістю 993 мільйони гривень - наразі невідомо. Все залежить від рішення ЦВК, яка є державним замовником проекту.

  Спостерігати за прямою трансляцією з дільниць, усі охочі зможуть, доки триватиме голосування. Причому кабінки для волевиявлення у об`єктив не потраплятимуть. А от як голоси рахують, учасники виборчого процесу зможуть побачити лише в режимі запису. Після відповідного звернення до Центральної виборчої комісії.

  Наталія Жижко, Юрій Усік, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "5 канал" замовив національний екзит-пол у день виборів
  Наступний матеріал
  У Бельгії закривають автозавод - 4 тис. осіб втратять роботу
  Теги: