У ЦВК активно працюють над створенням державного реєстру виборців

  Наступні перегони, навіть позачергові, можуть відбутися із використанням державного реєстру виборців. Центрвиборчком обіцяє закінчити роботу зі створення автоматизованої інформаційно-комунікативної системи. У понеділок в Обухові на Київщині відбулося її перше випробування. Електронний реєстр - захищений від зовнішнього втручання, та й голосувати виборці зможуть не лише за місцем реєстрації. Це зробити можна буде на будь-якій дільниці , причому без відкріпного талону.
  Холу з м`якими диванами, де так полюбляли сидіти учасники численних блокувань у ЦВК більше немає. Комфортом довелося пожертвувати. Все заради державного реєстру виборців. Поки що немає проблем лише із серверною. А от фахівців розсадити ніде.

  Володимир Шаповал, голова ЦВК: "Будем і далі ущільнюватися. Наступним буде кабінет голови ЦВК. Це не жарт. Туди буде розміщуватися частина служби розпорядника Держреєстру".

  У Центральній виборчій комісій твердять - вийшли на фінішну пряму. Зараз наповнюють первинну базу реєстру. Для цього використовують дані МВС, Мін`юсту, військових частин і в`язниць.  У терміни вкладаються. Запевняють - позачергові вибори зненацька не заскочать. Списки виборців складатимуть уже за новим реєстром.

  Олександр Стельмах, заступник керівника служби реєстру: "Ім`я скажімо, не Олександр, а Алєксандр. Так записано в паспорті. так і залишиться в реєстрі. Але ми будемо просити все звірити з довідником. Це важливо, тому що ідентифікаційними реквізитами будуть ім`я, по-батькові, прізвище, дата і місце народження".

  Державний реєстр виборців обслуговуватимуть дві з половиною тисячі працівників. Вхід у систему суворо контролює спеціальний пристрій.

  Артур Вітренко, керівник Служби розпорядника Держреєстру: "Вона містить фрагмент пам`яті, де знаходиться інформація про користувача. Все що він робить тільки при тому, що з цієї флешки йде аутифікація користувача".

  Наталія Жижко, 5 канал: "Державний реєстр виборців надійно захищений віднедостовірної інформації. Вносити зміни можна буде лише тоді, коли з реєстром одночасно працюють дві особи, які мають доступ до системи".

  Тепер, завдяки реєстру, у ЦВК точно знатимуть, скільки бюлетенів потрібно друкувати, скільки виборців голосуватимуть на кожній дільниці.

  Жанна Усенко-Чорна, заступник голови ЦВК: "Може бути визначена виборча адреса будь-яка, якщо буде мотивація у виборця. Держава робить великий крок уперед, полегшуючи реалізацію виборчого права у громадян".

  До середини січня сформують базу даних реєстру. А потім інформацію почнуть уточнювати. Для цього кожен виборець отримає спеціальну анкету, яку після ретельної перевірки слід надіслати місцевого органу реєстру. Їх по всій україні - 775. 

  Наталія Жижко, Андрій Асауленко, Іван Головач, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.45Мб)
  Попередній матеріал
  Різдвяну ялинку запалили у Вифлеємі
  Наступний матеріал
  До Євро-2012 Німеччина надала Україні спецкостюми для міліціонерів
  Теги:
  Loading...