Кнопкодавство
Кнопкодавство socportal.info

У суд за "кнопкодавство": комітет рекомендував Раді ухвалити законопроєкт – з якими правками

Читайте по-русски
Документ передбачає, що слідство вестиме Державне бюро розслідувань

Комітет з правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити законопроєкт, за яким народний депутат може постати перед судом за "кнопкодавство". Про це повідомляє "5 канал".

І якщо суд доведе, що парламентарій голосував не лише за себе, а й за свого колегу, то з нього стягнуть штраф – від 50-ти до 85-ти тисяч гривень. Документ передбачає, що слідство вестиме Державне бюро розслідувань.

Крім того, згідно з законопроєктом, апарат Верховної Ради має забезпечити відеофіксацію, яка охоплюватиме весь перебіг засідань.

Під час засідання комітету автора законопроєкту – першого заступника голови Верховної Ради Руслана Стефанчука – не було. Утім, депутати мали до нього чимало запитань. Зокрема, щодо того – як саме доводитимуть, що депутат голосував не лише за себе. 

"Законопроєкт фіктивний: немає ніяких способів встановити, чи був злий умисел під час неособистого голосування. На жаль, практику неособистого голосування можна прибрати тільки технічно. Пан Стефанчук – теоретик, практикою не володіє і не уявляє, як працюватиме цей законопроєкт. Я прошу вас не голосувати, а відправити його на доопрацювання чи в сміттєвий бак", – сказав "Слуга народу" Максим Бужанський.

До того ж комітет з правоохоронної діяльності рекомендує остаточно скасувати недоторканність нардепів. Відповідний проєкт закону розглядатимуть у другому читанні вже цієї середи. 

Варто зауважити, що за зняття недоторканості депутати проголосували ще у вересні. Зокрема ним вносились зміни до Конституції. Утім, до інших законодавчих актів парламент змін не вносив. Тож цим проєктом закону депутати вносять зміни до кримінального кодексу.

Отже, якщо раніше для того, щоб притягнути нардепа до кримінальної відповідальності, була потрібна згода парламенту, то в разі остаточного ухвалення проєкту закону для цього буде достатньо лише рішення генерального прокурора. А от правку щодо надання таких самих повноважень для інших правоохоронних органів, зокрема поліції, СБУ, НАБУ, САП або ДБР – члени комітету не підтримали.

Як повідомляв 5.UA, 4 грудня нардеп Володимир Кальцев із "Опозиційної платформи – За життя" під час засідання Верховної Ради дев'ять разів порушив процедуру особистого голосування.

 

Попередній матеріал
Про блеф та основну мету Путіна на Нормандській зустрічі – Лана Зеркаль
Наступний матеріал
Між Трампом і Зеленським відбувалася "хімія" – Зеркаль про зустріч лідерів у США
Loading...

Перейменування міст і префекти: Зеленський вніс до ВР законопроєкт про зміни до Конституції щодо децентралізації

Зеленський вніс до Ради законопроєкт щодо змін до Конституції

Зеленський пропонує ВР створити Фонд розвитку підприємництва

Зеленський подав у Раду законопроєкт, який спрощує отримання українського громадянства

Із законопроєкту про неповернення "ПриватБанку" зникла важлива правка, узгоджена з МВФ – ЗМІ

Нардепи доповнили закон про попереднє ув'язнення – подробиці