У РНБО прийняли низку рішень щодо поліграфкомбінату "Україна"

  Відтепер поліграфкомбінат "Україна" охоронятимуть внутрішні війська - так вирішили на засідання Ради Нацбезпеки і оборони. Позачергове засідання РНБО скликали терміново через ситуацію на комбінаті. На ньому також вирішили, що СБУ вестиме відеоспостереження за друком бюлетенів, аж до моменту транспортування їх до регіонів. А Кабмін отримав доручення призначити тимчасового керівника поліграфічного комбінату із кола нинішніх заступників.

  Поліграф "Україна" по периметру оберігатимуть внутрішні війська. За усіма процесами, пов`язаними із виборчими бюлетенями, Служба безпеки вестиме постійне відеоспостереження. Так вирішили на терміновому засідані Ради нацбезпеки і оборони. СБУ спостерігатиме не лише за виготовленням бюлетенів, а й за їх збереженням та подальшим транспортуванням - по всій території країни. За фактом того, що коїться на поліграфі, Генпрокуратура порушила кримінальну справу. 

  Окреме доручення Уряду - визначитися із тимчасовим керівництвом поліграфу. Обиратимуть лише серед заступників, додатково погоджуватимуть із СБУ.

  Між тим, попередня заміна керівника, що спричинила скандал довкола комбінату, була цілком правомірною, вважає міністр юстиції. Однак є "але"  - передвиборне.

  Між турами виборів така заміна керівництва - не посилює довіру, вважає і Президент.

  Відповідальними за ситуацію на комбінаті Віктор Ющенко назвав дві політичні сили. Він закликав Юлію Тимошенко і Віктора Януковича не провокувати конфлікти. Президент охарактеризував ситуацію на комбінаті як кримінальні розборки і рейдерство. За виконанням рішень РНБО стежитиме спеціальна контрольна група Міністерства юстиції. Наприкінці січня РНБО збереться ще раз, аби обговорити ситуацію на поліграфкомбінаті. 

  Ольга Сніцарчук, Іваг Головач, 5 канал  

  Попередній матеріал
  Конфлікт довкола поліграфічного комбінату "Україна" (репортаж)
  Наступний матеріал
  Новорічна ялинка стоятиме майже до літа
  Теги: