Конфлікт довкола поліграфічного комбінату "Україна" (репортаж)

  Поліграфічний комбінат "Україна" вже завтра має розпочати друк бюлетенів для другого тура президентських виборів, призначеного на 7 лютого. Про це повідомила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна. Вранці ж та комбінаті сталася сутичка між міліцією та депутатами від Партії регіонів.

  Правоохоронці приїхали на підприємство, щоби провести на роботу нового директора. Депутати ж намагалися завадити цьому. Зрештою міліція вибила двері і опинилася у приміщенні. Однак на цьому конфлікт не був вичерпаний.

  ***

  Роман Сухан. 5 канал:
  "Поліграфічний комбінат України -  єдиний, хто виготовляє для українців нові закордонні паспорти. Так само тут друкують бюлетені на президентські вибори. За кілька днів після першого туру голосування Кабінет Міністрів вирішив поміняти на комбінаті керівництво".

  На роботу новий дирекор України прийшов одразу із підмогою - кілька десятків бійців "Беркуту".

  Але з середини приміщення заблокували депутати з Партії регіонів. Будинок довелося брати штурмом.

  На згадку від сутичок регіонал Владислав Лук`янов зберіг металевий лом. Каже, ними міліціонери виламували двері. Депутати натиску не витримали.

  На думку депутатів-регіоналів, нове керівництво на комбінаті призначили, щоби надрукувати зайві півтора мільйона бюлетенів для фальсифікацій у другому турі виборів.

  А от у МВС переконують - причина інша. Через конфлікт на підприємстві 60 тисяч українців не можуть отримати нові закордонні паспорти.

  Нові паспорти комбінат відмовився друкувати у грудні. Бо кажуть мілція не дає гроші. У Кабінеті Міністрів пояснюють - МВС не проти платити за паспорти, але  якщо друкуватимуть їх напряму на поліграфкомбінаті "Україна". А не як дотепер - через посередницьку компанію концерн ЄДАПС.

  20 чоловіків, які не пускали нового директора,  заарештували і відправили у райвідділ. Міліція вимагатиме для них 15-ти днів арешту. Тим часом Генпрокуратура угледіла і в діях правоохоронців перевищення повноважень і порушила кримінальну справу. 

  Роман Сухан, Орест Пона, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві очікують на тридцятиградусні морози
  Наступний матеріал
  У РНБО прийняли низку рішень щодо поліграфкомбінату "Україна"
  Теги: