Володимир Гройсман у Раді
Володимир Гройсман у Раді 5.ua

У Раді представили Держбюджет-2018: нардепи оцінили неоднозначно

З прописаних у документі цифр стає зрозуміло, що соціальна сфера наступного року зросте, однак чимало коштів виділили і на силові структури

У п'ятницю, 22 вересня, урядовці представили на розгляд Верховної Ради проект Державного бюджету на 2018 рік. Цей документ перебуває у стінах парламенту вже з початку тижня, і депутати мали можливість ознайомитися з ним, нагадує кореспондент "5 каналу".

Так, у документі прописані такі основні показники:

  • доходи на 2018 рік заплановані на рівні 877 млрд грн, а видатки – 954 млрд грн;
  • на оборону на наступний рік чиновники прописали понад 164 млрд грн;
  • на соцзахист – 123 млрд грн, пенсії – 141 млрд грн, освіта – 218 млрд грн, охорона здоров'я – 114 млрд грн.

Крім того, вчителям підвищать зарплату на 25%, а "мінімалка" з 1 січня становитиме 3720 грн.

Народні депутати неоднозначні в оцінках цього документу.

"З одного боку, бюджет, очевидно, є найбільш соціальним за останні роки. Він передбачає підвищення знову і мінімальної зарплати, і пенсії для 9 млн пенсіонерів, і зарплат для вчителів, і збільшення дорожнього фонду, і, знову таки, більше коштів на місцеві бюджети. Мене турбує гуманітарна сфера, оскільки у даному випадку я аналізую її. І мені здається, що ми на сьогодні бачимо, наскільки недофінансована де-факто є гуманітарна сфера", – коментує нардеп від "Народного фронту" Вікторія Сюмар.

Найбільше урядовий документ розкритикували представники "Самопомочі". Вони кажуть: не розуміють, як розподілялися кошти між певними відомствами та чому закладено курс на рівні 30 гривень за долар.

"Це не може так бути, що на субсидії виділяється 55 млрд, а на заходи енергоефективності виділяються копійки. Більше того, нам уряд пропонує поділити просто кошти людей усліпу, тому що ми не розуміємо, наприклад, чому на МВС треба на 13 млрд більше, чому на ГПУ треба на 1 млрд більше, чому на СБУ треба на 1 млрд грн більше", – зазначила нардеп від "Самопомочі" Олена Сотник.

Більше про настрої у Раді дізнайтеся у включенні: 

Попередній матеріал
Переговори Трампа та Порошенка: що розповіли у Білому домі
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО Андрія Лисенка – трансляцію завершено
Loading...