Twitter / UKR Mission to UN

У Радбезі ООН завершились дебати щодо хімічної атаки в Сирії без голосування за резолюцію

  На засіданні Україна закликала ООН "не багатослівно та красномовно висловлювати занепокоєність", а вживати конкретних дій

  Рада Безпеки ООН повинна перейти від багатослівного обговорення до рішучих дій, які покладуть край застосуванню хімічної зброї в Сирії, і прийняти резолюцію, яка передбачає такі дії. Про це під час засідання Радбезу щодо ситуації в Сирії заявив постпред України при ООН Володимир Єльченко, передає "Укрінформ".

  "Міжнародне співтовариство, в тому числі Рада Безпеки, багатослівно та красномовно висловлювали занепокоєність і засуджували застосування токсичних хімічних речовин як зброї. Але на цьому все завершувалося. Вражає відсутність конкретних дій та лише збільшується розрив між словами та діями", – заявив Єльченко.

  Наочні зображення жертв, постраждалих від застосування отруйного газу в сирійському Ідлібі, є гучним й чітким закликом до пробудження для всього міжнародного співтовариства. "Це – сурове нагадування для всіх нас у цій залі про те, що за будь-яку бездіяльність потрібно платити", – наголосив український дипломат.

  Єльченко підкреслив, що Україна підтримує проект резолюції, представлений США, Великою Британією і Францією, "як збалансований і цілеспрямований документ, що вводить конкретні дії".

  Втім, після обговорень, Рада Безпеки так і не проголосувала за проект резолюції. Після того як цей проект документу різко відкинула Росія, над його текстом продовжують роботу і винесуть на голосування пізніше, повідомляє "Радіо Свобода".

  Заступник постпреда РФ в ООН Володимир Сафронков назвав заяви про відповідальність сирійського президента Башара аль-Асада за хімічну атаку "абсолютно безвідповідальними, зневажливими і непрофесійними". Він також твердив, що фото й відеоматеріали з місця нападу були "очевидною постановкою".

  А перед початком розгляду самого проекту резолюції МЗС Росії назвало його категорично неприйнятним. Як заявила речниця МЗС РФ Марія Захарова, цей проект США, Британії та Франції, – "антисирійський", ґрунтується на "фейковій інформації" і може ще більше розбурхати і так непросту військово-політичну ситуацію і в Сирії, і в регіоні.

  Попередній матеріал
  СБУ перевіряє інформацію про передачу російським режисером 1 млн рублів терористам "ДНР"
  Наступний матеріал
  Трамп та Меркель обговорили телефоном війну на сході України
  Loading...

  "Шокований повідомленнями": Клімкін закликав покарати організаторів хіматаки в Сирії

  Понад 100 мирних жителів загинули в результаті хіматаки режиму Асада

  Франція закликала Радбез ООН екстрено зібратись через повідомлення про хімічну атаку в Сирії