Зеленський
Зеленський 5 канал

"У підсумку – пшик": голосним обіцянкам Зеленського вже два роки – що з того вийшло

Читайте по-русски
У Комітеті виборців проаналізували: більшість сказаного тоді Зеленським досі не виконане

Два роки як Україна живе в епоху Зеленського. Тоді у другому турі виборів йому вдалося заручитися підтримкою майже 73% українців. Такий результат в історії української політики вперше.

Як і вперше кандидати у президенти зійшлися у стадіонних дебатах. Було пафосно, гостро та перспективно. Позаторік на стадіоні відбулися дебати попереднього та нинішнього президентів. Тоді Володимир Зеленський сипав запитаннями-звинуваченнями, які нині сміливо можна поставити і йому.

У Комітеті виборців проаналізували: більшість сказаного тоді Зеленським досі не виконане.

"Основні революційні кроки, які він обіцяв як кандидат, вони не виконані, абсолютно, тобто добробут населення не зріст, війна не припинилася, боротьба з олігархами так і не розпочалася", – зауважив аналітик КВУ Денис Рибачок.

За два роки президентства Зеленського мінімальна пенсія значно не зросла. До 6 тисяч зросла мінімальна зарплата. Економісти кажуть: невиправдано.

"Випереджальне зростання мінімальної зарплатні, але це скоріш популістична історія більш шкідлива, аніж допомагає. Пенсії зростають, згідно з законом про індексацію пенсій", – зазначив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Водночас зростає цьогоріч й інфляція. Якщо торік трималася на рівні 5%, то до кінця 2021-го може збільшитися вдвічі. Про це говорять, зокрема, і ціни на окремі продукти, які значно підвищилися вже сьогодні.

"7-8%, вже ближче до восьми всі бачать на кінець року. На десятки відсотків скачки цін, звичайно, це шок для людей, які приходять у магазин і бачать ці цінники", – каже економіст Павло Кухта.

Проте, пояснюють економісти, у падінні економіки слід звинувачувати не лише владу, а й пандемію коронавірусу, яка також доклалася до її розхитування.

"Україна впала в економіці набагато менше, аніж могла впасти", – переконує депутатка "Слуги народу" Роксолана Підласа.

"На неї можна все списувати. Ні, краще жити не стало, але навряд чи влада зробила щось, що зробило б життя українців кращим", – вважає Сергій Фурса.

Не змінилася й ситуація на східному фронті.

Роблять усе або....не зовсім, бо війна на сході триває і за президентства Зеленського. Домовитися з Путіним дипломатичним шляхом, як обіцяв спершу, і зійтися десь посередині – не вийшло. Умовне перемир'я загострилося вже 2021-го. А нині на українських кордонах навала російських військових.

"Через 2 роки він дійшов до єдиного висновку, що війна з Росією може завершитися лише в Москві", – каже міністр інфраструктури (2016-2019) Володимир Омелян.

"Виявилося недостатньо просто зустрітися з Меркель, Макроном, Путіним поговорити і про щось домовитися", – пояснює аналітик.

"Позиція і прагнення до миру не змінилися, як і два роки тому", – запевняє "слуга" Роксолана Підласа.

Два роки тому президент дав іще одну обіцянку. Аби були дороги, розпочав масштабний проєкт "Велике будівництво", хоча й нові дороги в компетенції не президента, а уряду. Проте, аби будувати більше, гроші торік узяли з коронавірусного фонду.

"Було відновлено більш ніж 4 тисячі км доріг", – заявила Підласа.

"У підсумку – пшик, за рік рекордного фінансування, коли він викинув всі гроші, забираючи у хворих, їм вдалося зробити лише 2% мережі доріг. Корупція зросла в рази і за оцінками його команди вкрали 40%", – наголосив Омелян.

Через два роки президентства оцінку діяльності Володимира Зеленського дають і українці. Ті, хто за нього голосував, і ті, хто ні, кажуть: життя не змінилося, а в декого і погіршало.

Якщо 2019-го чинний президент утричі випередив опонента – зараз дистанція між Зеленським і Порошенком значно скоротилася. За даними соціологічних опитувань, розрив між 5-м та 6-м президентами у другому турі становив би лише 12%.

Ірина Сисак, Олексій Тищенко, "5 канал"

Життя кепкує так, що навмисне не придумаєш: найсмачніші політичні меми в українському інтернеті

Меми
/
Меми
Мем
/
Мем
Меми
/
Меми
Меми
/
Меми
Меми
/
Меми
Мем
/
Мем
Мем
/
Мем
Мем
/
Мем
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні меми
/
політичні меми
політичні жарти
/
політичні жарти

Попередній матеріал
МБРР надасть Україні 2,5 млрд грн на проведення вакцинації
Наступний матеріал
У Львові демонтують радянський монумент Бойової слави – що встановлять натомість
Loading...

13 людей і 95 компаній: Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти фізичних та юридичних осіб

"Це психологічна атака, яка розрахована на слабкість влади Зеленського": Турчинов про війська РФ біля українського кордону

Прес-секретар Путіна розповів, чи можлива зустріч двох президентів на українському Донбасі

Зеленський підписав закон про призов на військову службу резервістів в особливий період

Вакцинація провалена, бо Зеленський взяв її під особистий контроль – Порошенко

Гео Лерос розповів, як влада Зеленського покриває корупцію в країні