Румен Радев
Румен Радев Фото europa.eu

У нового президента Болгарії уточнили його позицію щодо окупованого Криму

  Читайте по-русски
  Державний департамент США привітав заяву представників Радева

  Кримський півострів залишається українською територією, яка нині контролюється Росією.

  Таким чином у пресслужбі новообраного президента Болгарії Румена Радева роз'яснили його попередню заяву про "російський Крим", передає "Слово і діло".

  "З юридичного погляду Крим належить Україні, і наша країна неодноразово заявляла про підтримку її суверенітету та територіальної цілісності. Водночас, як наголосив під час передвиборчих дебатів президент Румен Радев, "нині" Крим перебуває під контролем Росії, й більш ніж ясно, що ця проблема не може бути вирішена силою", – мовиться в заяві.

  Там також додали, що під час тих самих дебатів йшлося про ситуацію, що склалася після російської анексії, а напруженість у Чорноморському регіоні безпосередньо стосується безпеки Болгарії.

  У США вже привітали уточнену позицію нового європейського лідера, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Ми вітаємо сьогоднішню заяву президента Радева, в якій він підтвердив підтримку Болгарією України. США, G7, Європейський Союз і НАТО були зрозумілими і єдиними в позиції, що попри намагання Росії анексувати Крим – він є українським", – мовиться в повідомленні Держдепу США.

  Нагадаємо, чинний президент Болгарії Румен Радев за результатом другого туру виборів 21 листопада переобрався на другий термін. Він відомий своїми проросійськими позиціями – називав Крим російським, заявляв про неефективність європейських санкцій проти Кремля і РФ не є ворогом Болгарії.

   

  Попередній матеріал
  Уже увійшли до Чорного моря: в Україну прибули американські патрульні катери типу Island для ЗСУ
  Наступний матеріал
  МОЗ продовжило контракт із Pfizer на найближчі два роки – скільки ще доз COVID-вакцини отримає Україна
  Loading...