Фото Адміністрація президента

У Мінську Україна наполягатиме на незворотному "режимі тиші" на Донбасі – АП

  Українські дипломати задоволені результатами саміту G20 та прагнуть і надалі відстоювати режим припинення вогню на Сході

  На зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську, що запланована на 7 вересня, Україна планує ініціювати розгляд питання про надання незворотного та всеохоплюючого характеру режиму припинення вогню на Донбасі, який було оголошено з 1 вересня. Про це повідомив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.

  "Засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську відбувається раз на два тижні, саме там ми хотіли б обговорити питання надання незворотного характеру режиму припинення вогню, який був оголошений за ініціативою Президента України з 1 вересня цього року", – заявив він у радіопрограмі "Донбас. Реалії", присвяченій результатам саміту G20.

  Водночас, як зазначив заступник глави АПУ, попри те, що Україна фізично не була представлена на саміті, їй вдалося досягти результатів, яких вона прагнула.

  "Це велике досягнення Президента України, української дипломатії, бо саме перед Самітом, а ми знали що буде винесено питання по Україні, ми провели досить інтенсивну дипломатичну артпідготовку для того, щоб це питання було обговорено і обговорювалося у потрібному для нас руслі", – зазначив Єлісєєв.

  Президент провів інтенсивні консультації з низкою лідерів країн G20. Зокрема, телефонні конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом, були контакти з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, віце-президентом США Джоном Байденом, прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей, президентом Європейської ради Дональдом Туском.

  "Крім того, безпосередньо перед Самітом за дорученням Петра Порошенка спеціальний посланник Президента відвідав Берлін. Відбулися результативні переговори у тристоронньому форматі з німцями та французами, де було узгоджено спільну лінію, де ми (Україна) виклали наше бачення того, які питання необхідно порушити. Більше того, ми передали списки тих полонених, які зараз утримуються як на Донбасі, так і є політичними заручниками у Росії", – повідомив заступник глави Адміністрації Президента.

  "Ми досягли головної мети – за нашою спиною жодні питання щодо України не вирішувалися, без нашої згоди", – зазначив Єлісєєв.

  Нагадаємо, за підсумками саміту G20 Путін таки погодився підтримати "нормандський формат" для вирішення ситуації на Донбасі.

  Як повідомили у вітчизняному МЗС раніше, за два роки з моменту підписання Мінських угод Росія не виконала жодного пункту.

  Попередній матеріал
  Гучна "справа Єфремова": апеляційний суд залишив екс-регіонала Медяника під вартою
  Наступний матеріал
  Холодницький: Інформація про те, що суддя Чаус перебуває в окупованому Криму – попередня
  Теги:
  Loading...
  Президент: Економічна агресія Кремля проти України почалася ще до Майдану

  Президент: Економічна агресія Кремля проти України почалася ще до Майдану

  Саміт G20 і Україна: Путін таки погодився підтримати "нормандський формат" для вирішення ситуації на Донбасі

  Саміт G20 і Україна: Путін таки погодився підтримати "нормандський формат" для вирішення ситуації на Донбасі

  МЗС: Два роки з підписання Мінських угод – Росія не виконала жодного пункту

  МЗС: Два роки з підписання Мінських угод – Росія не виконала жодного пункту

  Чубаров: Крим став територією, з якої Росія загрожує не тільки Україні, а всьому світу

  Чубаров: Крим став територією, з якої Росія загрожує не тільки Україні, а всьому світу