Крим
Крим korrespondent.net

У Мінреінтеграції закликали не називати Крим анексованим – лише тимчасово окупованим

Читайте по-русски
Можна також використовувати термін "спроба анексії" щодо Криму, але не "анексія", наголосили у відомстві

Називати Крим "анексованим" – неправильно. Український півострів є окупованим, передає прес-служба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У відомстві наголосили, що згідно з українським законодавством, Крим є тимчасово окупованою Російською Федерацією територією України.

"Єдина країна, яка називає Крим і Севастополь анексованими – це Російська Федерація. Вся міжнародна спільнота використовує формулювання "тимчасово окуповані території" як щодо півострова, так і щодо Донбасу" – зазначив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко.

Він додав, що можна також використовувати термін "спроба анексії" щодо Криму, але не "анексія". Яременко наголосив, що правильне вживання таких формулювань є дуже важливим для України, адже це підкреслює зобов'язання Росії за міжнародним гуманітарним правом.

За його словами, "анексія" фактично підтверджує позицію російської влади щодо того, що питання деокупації Криму вже є закритим.

"Ми з цим абсолютно не згодні, а отже наполегливо просимо користуватися терміном "тимчасова окупація", адже Крим, я певен, повернеться під контроль України", – підсумував заступник міністра.

Див. також: Реінтеграція Донбасу розглядається винятково в комплексі з деокупацією Криму – заступник міністра

Попередній матеріал
Держстат назвав причини смертей в Україні від початку року
Наступний матеріал
Від COVID-19 померла дружина колишнього президента Вірменії
Loading...