Комітет виборців: Нова ЦВК може бути гіршою, ніж чинна

Важливо отримати якісних експертів у складі Центрвиборчкому, які не будуть вивчати виборче законодавство на ходу, зазначив Кошель

Оновлений склад Центрвиборчкому може бути гіршим, ніж чинний. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив голова комітету виборців України Олексій Кошель.

"Як ми бачимо, за різними ознаками, 9 з 11 кандидатур, які були подані, представляють або близькі до теперішньої коаліції. Фактично в нас виходить ситуація, коли більшість у Центральній виборчій комісії отримує БПП і "Народний фронт", – зазначив він.

Кошель зауважив: "Я б говорив не лише про незбалансованість, а й про відсутність достатнього фахового рівня. Аналіз 11 кандидатур показує, що в результаті ми можемо отримати Центральну виборчу комісію, яка за фаховими ознаками буде гірша, ніж теперішній одіозний склад Центрвиборчкому".

З його слів, необхідно розвивати виборчі технології і виборчі механізми, інакше ми можемо опинитися в ситуації, коли за 10 років громадяни ЄС фотографуватимуть паперові бюлетені і скриньки як дивину.

"ЦВК нам потрібен не лише як організатор виборів, зараз є два ключові завдання: перше – це реформувати саму Центральну виборчу комісію ... Зараз необхідно розширити повноваження ЦВК, яка б займалася виборами і в системі вищої освіти, в інших напрямках. І друге ключове завдання – це робота по реформі виборчого законодавства ... Завдання Центрвиборчкому – працювати над тим, щоб у нас, скажімо, не було черг біля виборчих комісій, коли по кілька діб стоять і не можуть здати виборчу документацію. Нам потрібно рухатися вперед, тому що ми можемо опинитися в ситуації, коли за 10 років приїдуть громадяни ЄС і будуть фотографувати паперові бюлетені і паперові скриньки просто, як якусь дивину. Нам потрібно розвивати виборчі технології і виборчі механізми", – пояснив голова КВУ.

"Важливо, щоб ми отримали якісних експертів, які не будуть вивчати виборче законодавство на ходу", – наголосив він.

Раніше голова комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що наступного вівторка, можливо, Рада частково оновить виборчу комісію.

Попередній матеріал
На Хмельниччині розбився вертоліт
Наступний матеріал
Валерія Лутковська: Я готова до діалогу з "Миротворцем" і готова надати їм консультації

Консультації щодо оновлення ЦВК складні і ще не завершені – представник Президента у ВР

Президент запропонував звільнити 12 членів ЦВК, серед яких Магера, Охендовський та Усенко-Чорна

У парламенті зареєстрували постанову про призначення нового складу ЦВК

Нових членів ЦВК можуть призначити у вересні - Магера

Президент вніс до парламенту кандидатури в ЦВК

5 канал - трансляція наживо