tsn.ua

У Казахстані на догоду Путіну з'явилася карта України без Криму – МЗС готує ноту протесту

Раніше сьогодні відомий британський таблоїд The Daily Mail назвав Крим російським

У центрі столиці Казахстану у рамках "Астана арт-фест" розмістили 84 фігури із прапорами та символікою різних країн. Карта України виявилася без Криму. Натомість на карті Росії півострів з'явився. До того ж помітно, що карти перемалювали. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

За інформацією видання, ймовірно, це сталося перед самітом Шанхайської організації співробітництва, на який до Астани приїжджав Путін, адже від початку карти країн на фігури нанесли правильно. За даними видання, МЗС України вже готує ноту протесту Казахстану через порушення міжнародного права.

Згодом у МЗС Казахстану заявили, що творці карти Росії з Кримом в Астані офіційно вибачились перед Україною. У МЗС Казахстану закликали не політизувати скандал із появою на фестивалі Astana Art Fest карти України без Криму. Про це повідомляє видання Nur.kz.

Заступник міністра закордонних справ Казахстану Мухтар Тлеуберді сказав: ""Не треба політизувати цей інцидент - інсталяція була, але це витвір якогось творчого колективу, відповідно, ніякого наміру політичного не було. Мабуть, художники підійшли творчо, не вдаючись у політичні подробиці. Вони свою провину визнали, направили офіційне звернення в посольство України з вибаченнями".

Як повідомляв 5.UA, раніше відомий британський таблоїд The Daily Mail назвав Крим російським, на що вже відреагувало посольство.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У країнах Європи відбуваються акції солідарності "Крим – це Україна" – фото

Попередній матеріал
Кабмін планує скасувати мінімальні ціни на цигарки
Наступний матеріал
Закон про мовні квоти на українському телебаченні набере чинності з жовтня
Loading...

Вашингтонський офіс Coca Cola перепросив за мапу Росії з окупованим Кримом (документ)

Помилилися: Німецьке відомство офіційно вибачилося за "Сімферополь, Крим, Росія" у своїх документах

Крим у французькому атласі знову став українським