Петро Порошенко та Ангела Меркель
Петро Порошенко та Ангела Меркель president.gov.ua

"У час виборів для мене важливий з ним діалог": Меркель про зустріч з Порошенком – головні тези

Читайте російською
Канцлер та український Президент в ході зустрічі скоординували дії щодо можливості повернення додому 24-х українських моряків

У Берліні 12 квітня Президент України Петро Порошенко зустрівся з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. В ході прес-конференції у Меркель запитали, чи не звинуватять її в односторонній підтримці кандидата на виборах в Україні, оскільки вона запросила на зустріч лише Порошенка.

"Ми з ним постійно спілкуємося, бачилися на Мюнхенській конференції, постійно зустрічаємося. В нас постійний обмін. І також у часи, коли ми маємо вибори, я вирішила його запросити, оскільки для мене важливий з ним діалог", – відповіла канцлер.

Своєю чергою, Петро Порошенко на запитання журналіста стосовно виборів та рейтингу Володимира Зеленського відповів, що поважає вибір українців.

"Хотів би наголосити, що в другому турі є два переможці – ті кандидати, які пройшли в другий тур, в тому числі і Петро Порошенко. І я поважаю вибір українців. І те, що в нас несистемні політики, які отримують високі результати – притаманне не лише українським виборцям, а й європейським", – зауважив Президент.

Стосовно інциденту в ефірі програми на "1+1", який трапився напередодні, Порошенко висловив переконання, що виборці самі "спроможні зробити висновки".

Порошенко, зокрема, зауважив, що на цих виборах Україна впевнено склала іспит на демократію.

Про що говорили в ході прес-конференції:

  • Меркель висловила думку, що результати Мінського процесу не є задовільними. Але це єдиний шлях, який може принести користь. Однак, за її словами, в Україні вдалося знизити градус конфлікту.
  • Порошенко відзначив, що відпрацьований механізм протидії російській агресії є ефективним. Те саме стосується санкцій. Зокрема наголосив, що "санкції можуть бути посилені, якщо РФ вкотре не виконає своїх зобов'язань".
  • Стосовно Нормандського формату і Порошенко, і Меркель висловилися, що його варто зберегти. "Одразу після виборів буду готовий ініціювати саміт у Нормандському форматі", – заявив Президент.
  • Канцлер та український Президент у ході зустрічі скоординували дії щодо можливості повернення додому 24-х українських моряків.
  • Порошенко також зазначив, що товарообіг між Україною та ЄС збільшується. Окремо зазначив, що за рік товарообіг з Німеччиною зріс на 13%. "Німецькі інвестори впевнено почуваються в Україні", – запевнив Президент.
  • Нагадав і про рішення німецького уряду на виділення додаткових 85 мільйонів євро, які спрямують на облаштування внутрішньо переміщених осіб в Україні.
  • Стосовно проекту "Північного потоку-2" обидва спікери наголосили, що переговори продовжуються. "В нас є спільна мета, Україна повинна залишатися транзитною країною", – сказала Меркель. Петро Порошенко, своєю чергою, заявив, що Україна запропонувала німецьким компаніям участь в управлінні українською газотранспортної системою.
  • Стосовно безвізового режиму для українців канцлер запевнила: "Німеччина готова продовжувати співпрацю в цьому русі".
  • "Моя амбіція абсолютно чітка – ми маємо пройти шлях до ЄС та НАТО до кінця", – додав Порошенко.

Попередній матеріал
Вихідні в Україні будуть холодними: на заході можливі заморозки
Наступний матеріал
Микола Жулинський в програмі "Кендзьор": Невже подаруємо Кремлю радість

У Берліні заявили, що Україна потребує досвідчених управлінців

Що залишилось за кадром зустрічі Порошенка і канцлера Німеччини Меркель – ФОТО

Децентралізація та урядування: Німеччина направить в Україну спецпредставника з питань реформ – Порошенко

Заяви канцлера ФРН Меркель і Президента України Порошенка за результатами зустрічі – відео

Візит Меркель в Україну: в Києві перекриють низку центральних вулиць

Меркель поінформувала Порошенка про підсумки нещодавніх переговорів із Путіним