Білий дім
Білий дім Shutterstock

У Білому домі повідомили, чи визнаватимуть "Талібан" законними керівниками Афганістану

Читайте по-русски
За час перебування в Афганістані американці модернізували тутешню армію та забезпечили її військовою авіацією

Зброя проти терористів тепер у руках самих терористів. "Талібан" захопив значну частину американської військової техніки. Її Сполучені Штати надали попередній владі Афганістану для боротьби з талібами.

Нині ж вони отримали доступ до військового устаткування, зокрема американських бойових гелікоптерів. Про це заявив радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван.

За час перебування в Афганістані американці модернізували тутешню армію та забезпечили її військовою авіацією. На це витратили понад трильйон доларів. Хоча, за словами Саллівана, адміністрація президента розуміла ризик, що зброя може потрапити до рук талібів.

Попри це, США передали обладнання афганцям, адже ті мусять мати зброю для захисту своєї країни. 

"Очевидно, що в нас є не вся інформація стосовно того, куди поділося оборонне обладнання. Але, звісно, значна його частина потрапила в руки "Талібану". Й, очевидно, ми не очікуємо, що вони з готовністю передадуть його нам в аеропорту", – сказав Джейк Салліван.

Також радник заявив, що наразі питання про визнання лідерів радикального руху "Талібан" законними керівниками Афганістану поки є передчасним.

"Наразі в Кабулі панує хаос. Немає схваленого уряду або влади, тому передчасно відповідати на це запитання", – повідомив Салліван.

Попередній матеріал
"Євросоюзу доведеться розмовляти з "Талібаном" – Боррель
Наступний матеріал
На Львівщині в оздоровчому комплексі 17 дітей госпіталізували з отруєнням
Loading...

Президент Афганістану найближчими годинами складе повноваження – ЗМІ

Байден направив військових до Афганістану для евакуації посольства США

Талібан за 11 км від Кабула: президент Афганістану звернувся до міжнародної спільноти