Турчинов написав листа голові Нацради з телерадіо з вимогою анулювати ліцензію "Інтера"

  Секретар РНБО Олександр Турчинов написав листа голові Національної ради з питань телерадіомовлення Юрію Артеменку з вимогою анулювати ліцензію каналу "Інтер" за трансляцію в новорічну ніч виступів антиукраїнських діячів російської естради.

  Копію листа оприлюднено на сайті РНБО.

  "Звертаю вашу увагу на діяльність вітчизняноготелеканалу "Інтер", який у своїй програмній політиці постійно і відверто нехтує національними інтересами України", - написав Турчинов.

  "Яскравим проявом цього стала трансляція у ніч з 31 грудня 2014 року на 1 січня 2015 року низькопробних виступів громадян Російської Федерації, що неприховано підтримують терористичну діяльність на сході України та схвалюють протиправну агресивну політику нинішнього керівництва Кремля", - додав він.
  За словами секретаря РНБО, така ситуація не тільки не сприяє консолідації українського суспільства навколо захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України, але й ображає почуття переважної більшості українських громадян.

  "Прошу невідкладно розглянути зазначену ситуацію і вжити у межах компетенції вичерпних заходів, зокрема анулювання ліцензії телеканалу "Інтер"… з метою унеможливлення у подальшому подібних деструктивних проявів", - пнаголосив Турчинов.

  Нагадаємо, на "Інтері" у новорічну ніч транслювався запис програми, в якій виступив, зокрема, депутат Держдуми Росії, співак Йосип Кобзон, оголошений в Україні персоною нон-грата. В цій же програмі лунали пісні у виконанні інших російських зірок, які публічно висловлювалися на підтримку сепаратистів Донбасу.

  Новорічн а програма на телеканалі викликала широкий резонанс. Зокрема, міністр культури В’ячеслав Кириленко заявив, що пропонуватиме уряду ухвалити рішення про припинення сигналу телеканалам, які популяризують "путінських арт-пропагандистів".

  Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що домагатиметься поширення на ЗМІ поняття "персона нон-грата" та ініціюватиме відповідний законопроект.

  Позбавити "Інтер" ліцензії також вимагає Комісія з питань поширення і демонстрації фільмів при Держкіно.

  Крім того, сьогодні голова Нацради Артеменко повідомив, що питання про дотримання законодавства телеканалом "Інтер" під час новорічного ефіру буде порушене на найближчому засіданні регулятора, яке заплановане на 15 січня.

   

  Попередній матеріал
  "АвтоКрАЗ" за рік збільшив продажі більше ніж у два рази
  Наступний матеріал
  На Луганщині 1 січня внаслідок обстрілів загинули двоє мирних жителів - МВС

  Турчинов закликає позбавити ліцензії телеканал "Інтер"

  Журналісти "5 каналу" провели новорічну ніч на фронті - у Пісках

  Україна дозволила мовлення телеканалу "Дождь"

  В Білорусі створять спільний з Україною телеканал