Тимошенко: СБУ змушувала Шепитька розмитнити газ для "РосУкрЕнерго"

  Скандал довкола "спірного" газу розпочався ще вранці. Прем`єр Тимошенко заявила: Тараса Шепитька - заступника керівника енергетичної митниці затримала Служба безпеки - через те, що він не погодився розмитнити одинадцять мільярдів кубів російського газу для "РосУкрЕнерго". За словами Тимошенко, насправді це паливо призначалося "Нафтогазу". Тим часом, на митниці заявили - увесь "спірний" газ уже оформили на користь "Нафтогазу".

  Юлія Тимошенко, прем`єр-міністр України: "Саме ці 11міляьрдів кубометрів газу дали можливість поставити сьогодні низьку ціну на газ для промисловості і дати можливість зберегти ціну на газ на рівні минулого року для населення. Щоб ми масштаб відчували - хочуть забрати в України цей газ і віддати РосУкрЕнерго, що призведе до різкого підвищення цін на газ для промислових виробників і для населення".

  Інша версія подій - у Служби безпеки. Заступник Голови СБУ Валерій Хорошковський заявив: митника затримали за крадіжку понад шести мільярдів кубів газу на суму 7 із половиною мільярдів гривень. Зі слів Хорошковського, у незаконній газовій оборудці - було задіяне і керівництво уряду.

  Валерій Хорошковський, заступник голови СБУ: "Треба говорити про створення і наявність серйозної групи посадових осіб, включаючи керівництво уряду. яке здійснило достатньо незаконну оборудку. Те, що робитьс на сьогоднішній день. умовно кажучи, та спроба деяких народних депутатів або політичних сил спричинити тиск на наш ход розслідування - я вважаю, що це відома схема".

  Попередній матеріал
  Китай збільшує оборонний бюджет
  Наступний матеріал
  Турчинов: "Нафтогаз" захопили, щоб зірвати розрахунки з "Газпромом"
  Теги:
  Loading...