5.ua

Турецький міністр пообіцяв допомагати МЗС Україні у переговорах з Євросоюзом

  У ході зустрічі Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром Турецької Республіки у справах ЄС Мевлютом Чавушоглу сторони відзначили високий рівень стратегічного партнерства між Україною і Туреччиною, визначили плани подальших політичних контактів.
  Про це прес-служба МЗС України повідомляє 18 липня.

  Зазначено, що обговорені перспективні напрямки економічної взаємодії, зокрема конкретні проекти у таких високотехнологічних сферах як авіабудування, космічна галузь та енергетика.

  Особлива увага була приділена розвитку ситуації у східних регіонах України, у т.ч. у контексті збитого російськими терористами літака авіакомпанії "Малазійські авіалінії". Мевлют Чавушоглу висловив співчуття у зв’язку з трагедією та підтвердив беззастережну  підтримку Туреччиною суверенітету та територіальної цілісності України.

  "Сторони наголосили на необхідності захисту прав та свобод кримськотатарського народу на тимчасово окупованій території АР Крим. Під час зустрічі були також обговорені перспективи реалізації євроінтеграційних прагнень України та Туреччини. Досягнуто домовленостей щодо обміну досвідом в переговорному процесі з Європейським Союзом", - зазначили у МЗС.

  Нагадаємо, МЗС України заявило про безпосередню участь Російської Федерації в ескалації ситуації на сході України.
  Попередній матеріал
  Меркель закликала Францію не постачати Росії "Містралі"
  Наступний матеріал
  Петро Порошенко по телефону висловив співчуття Ангелі Меркель