5.ua

ЦВК відмовила комуністам у референдумі – ті хочуть судитись [відео]

  Столичний стадіон «Спартак», 8 вересня. З самого ранку сходяться люди зі спеціальними запрошеннями. Це Комуністична партія України людей зібрала, аби спитати, чи хочуть вони всеукраїнського референдуму. Питання пропонують винести – чи підтримують люди вступ до Митного союзу. На народний захід журналістам – зась.

  Ті самі люди 8 днів потому прийшли під Центральну виборчу комісію – там саме думають, чи дозволяти формування ініціативної групи з проведення референдуму. Активісти, більшість серед яких – люди старшого віку, про референдум, його мету та Митний союз говорити відмовляються.

  Учасник акції: «Референдум – дело исключительно необходимое. Это курс на десятилетия».

  Учасниця акції: «Ми, молодь, ми також маємо право... Референдум – за Таможенний союз, за Митний союз. Що таке Митний союз? Ілья, помогі...»

  Учасниця акції: «Девушка, я бы щас сказала, но не хочется материться».

  Не всі з двох сотень людей  за ідею стоять

  Учасник акції: «Заработать денег. 35 гривень – хорошие...»

  Чи бути народному референдуму під червоними прапорами – експерти визначались 9 днів. 12-го вересня представник КПУ Георгій Буйко приніс до ЦВК протоколи зборів та інші документи. В них знайшли порушення, й не одне.

  Андрій Магера, член ЦВК: «Заходи були передбачені на 8-ме число, повідомлення було надіслане 3-го числа. Це означає, що між 3-м і 8-м числом було 5 повноцінних днів для того, щоби виконати повністю закон про всеукраїнський референдум. І друга підстава стосується того, що на зборах був відсутній уповноважений представник ЦВК».

  Відмовою ЦВК дозволити створити робочі групи і готуватись до зібрання – комуністи обурені. Кажуть, комісія не врахувала перешкоди, з якими вони зіткнулися, коли тільки планували зустріч на столичному стадіоні.

  На цьому охочі опитати народ не спинятимуться. Кажуть, вимагатимуть, аби міліція перевірила дії судді, яка й заборонила ЦВК відправляти свого представника на збори 8-го вересня.

  Дарія Феденко, Анастасія Бабенко, Влад Каретник та Дмитро Демішев, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  В Англії парашутист приземлився на поле під час футбольного матчу [відео]
  Наступний матеріал
  Історія референдумів в Україні
  Теги:
  Loading...