ЦВК оновлює комп`ютерну техніку в регіонах (репортаж)

  Найголовніша політична подія дня в Україні. Президентська кампанія де-факто стартувала і одразу ж має бути атакована Віктором Ющенком. Сьогодні набула чинності Постанова Верховної Ради про призначення чергових виборів президента на 25 жовтня. А саме після цього, як попередила заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук, Віктор Ющенко проситиме Конституційний суд визнати це парламентське рішення таким, що не відповідає Основному Закону. У Центрвиборчкомі попереджають, якщо суд не визнає ухвалення Радою цієї постанови протиправним, то комісія готуватиметься до виборів. Також у ЦВК запевняють, до президентських виборів в Україні буде остаточний державний реєстр виборців. На папері перелік виборців уже є. У ньму - 36,6 мільйона українців, які мають право голосу. Але назвати остаточні цифри мають спеціальні комп`ютери, які доставлять у регіони.
  Ірина Герасимова, 5 канал: "У цих ящиках китайська легітимність майбутніх виборів президента України. Це техніка, яку Євросоюз і ОБСЄ подарували Україні, щоб втілити в життя ідею державного реєстру виборців. І щоб голосування відбувались без каруселей і мертвих душ".

  Майже тисяча компютерів і 5 сотень принтерів. Ось чого бракувало Україні, щоби реалізувати ідею електронних списків виборців. Єврокомісія почула бідкання політиків, що державний реєстр - це запорука реальних результатів голосувань - і виділила гроші - мільйон шістсот тисяч євро. Але європейці нагадують - вони надали технічну можливість. Чи працюватимуть високі технології на захист виборів - залежить уже від українських служб.

  Любомир Копай, координатор проектів ОБСЄ в Україні: "Техніка, которую мы передаем, она не захищена, она суровая так сказать. Но это не дело техники".

  У центрвиборчкомі зарікаються - ситуація 2004 року не повториться. Систему безпеки, яку за 30 мільйонів створили спеціально для захисту державного реєстру не зламають навіть профі-хакери.

  Жанна Усенко-Чорна, заступник голови ЦВК: "Система реєстру функціонуватиме на такому рівні захисту, що навіть розвідки розвинених держав не мають такого потенціалу, за вийнятком деяких, з тим, щоб зламати таку систему".

  Артур Вітренко, керівник служби-розпорядника державного реєстру виборців: "Ці комп`ютери замовлялися таким чином, щоб вони відповідали вимогам до захисту інформації. Як ви бачите, вони не мають дисководів, вони будуть працювати тільки через мережу".

  Перший вантаж у регіони уже відправили. На місцях доступ до бази даних матимуть лише обрані. В 755-ти органах Держреєстру. Остаточний варіант списку зберігатиметься на сервері у Києві.  Але щоб під час волевиявлення і справді не зявилися мертві душі, фахівці надішлють кожному виборцю іменне повідомлення з пропозицією перевірити свої дані. І дочекатися відповіді.

  Ірина Герасимова, Дмитро Большаков, 5 канал    

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6Мб)
  Попередній матеріал
  Масові сутички під час візиту Обами до Туреччини
  Наступний матеріал
  Акція протесту проти забудово поблизу ст. м. Театральна
  Теги:
  Loading...