Кремль
Кремль Daroo.ru

Це порушення міжнародного права: у Німеччині відреагували на визнання Кремлем "паспортів" ОРДЛО

  Берлін доведе до відома Російської Федерації свою позицію

  У Німеччині офіційно заявили, що вважають акт визнання Росією документів так званих "ЛНР" і "ДНР" таким, що суперечить міжнародному праву і Мінським домовленостям. Так представники федерального уряду в Берліні прокоментували указ президента РФ Володимира Путіна від 18 лютого, передає "Укрінформ".

  "Визнання паспортів, які видаються самопроголошеними "республіками" Луганська і Донецька, підриває єдність України та знаходиться в серйозному протиріччі з усім тим, про що домовилися в Мінську і, таким чином, є абсолютно неприйнятним", – наголосив офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт.

  Крім того, офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер назвав "цей захід дуже суперечливим, неконструктивним і таким, який абсолютно точно не відповідає духу і цілям Мінських домовленостей". Шефер зауважив, що відповідний крок "важко зрозуміти", оскільки згідно з положеннями міжнародного права, визнанню підлягають лише документи, які видаються своїм громадянам державою.

  Представник МЗС Німеччини також запевнив, що Берлін доведе до відома Кремля свою позицію.

  До того ж, Шефер додав, що відповідна тема не обговорювалася під час міністерської зустрічі "нормандської четвірки" в Мюнхені 18 лютого, оскільки керівник МЗС РФ Сергій Лавров не повідомив про цей закон – "не знав він про нього чи не хотів", німецькій стороні невідомо.

  Крім того, від імені уряду ФРН Штеффен Зайберт звернувся до всіх, хто наразі блокує важливе залізничне сполучення з Донбасом, і закликав " зняти негайно цю блокаду".

  "Таке положення шкодить не лише зусиллям з досягнення мирного врегулювання конфлікту, але й енергетичному забезпеченню України через неможливість доставити вугілля, а цього всерйоз ніхто не хоче", – повідомив він.  

  Як повідомляв 5.UA, 18 лютого 2016 року російський президент Володимир Путін підписав указ, яким визнав так звані "документи", видані в районах України, що нині захоплені терористичними угрупованнями "ДНР" та "ЛНР". Відповідно цього указу люди з окупованих територій Донбасу можуть вільно перетинати кордон з РФ.

  Чільник МЗС України Павло Клімкін прокоментував рішення РФ так: "Це крок до свідомої ескалації ситуації на сході України".

  Нагадаємо, 20 лютого Білорусь відмовилась пропускати через кордон осіб із "паспортами" ОРДЛО.

  Попередній матеріал
  СБУ викрила масштабну схему незаконної легалізації автотранспорту в Україні
  Наступний матеріал
  Росія зібрала п'ять нових дивізій "у відповідь НАТО"
  Loading...

  Білорусь відмовилась пропускати через кордон осіб із "паспортами" ОРДЛО

  Клімкін про визнання РФ "паспортів" ОРДЛО: "Це крок до свідомої ескалації ситуації на сході України"

  Путін вийшов з Мінського процесу, коли підписав указ про визнання "паспортів" ОРДЛО – Турчинов