Петро Порошенко
Петро Порошенко скріншот

"Треба об'єднатися – суспільству, владі та армії, й продемонструвати, що ми здатні розв'язувати проблеми" – Порошенко про мобілізацію

Читайте по-русски
Політик назвав принципи, критерії, які мають бути негайно забезпечені і реалізовані

Петро Порошенко в інтерв'ю на телеканалі "Прямий" сказав, що питання мобілізації потребує обʼєднання суспільства, влади і армії. Лідер "ЄС" зауважив, що урядовий законопроєкт суперечить законам України і вже призвів до збурення людей.

"Не знаєш як діяти – дій по закону. 106 стаття Конституції України чітко наголошує, що саме президент визначає, оголошує часткову або повну мобілізацію. Він не може делегувати ці повноваження будь-кому. Навіть напівадекватній або неадекватній членкині комітету, яка на сьогодні руйнує і єдність, і обороноздатність", – заявив Порошенко.

Він зазначив, що Залужний абсолютно правильно сказав – військові роблять свою справу, вони воюють.

"Вони не мають визначати права, свободи громадян. Не мають визначати терміни, ресурси. Вони воюють тим, що їм дала держава і партнери. Чим їх озброїв народ України", – констатував п'ятий президент.

За його словами, він має право так казати, тому що в 2014-2015 роках брав на себе відповідальність і оголошував хвилі мобілізації.

"Тоді, коли ситуація була надважка (у 2014 році – на початку 2015-го). Потім я прийняв рішення, що ми сьому хвилю мобілізації не оголошуємо. Незважаючи на те, що був величезний тиск військових. Ми маємо використовувати замість батога пряник, створюючи мотивацію для людей поглиблювати свій фах і більш якісно використовувати людські вміння", – сказав він.

Порошенко нагадав, у 2015 році він оголосив, що Україна починає демобілізацію.

"І в 2016 році мені доповіли, що в складі Збройних сил України не залишилося жодного мобілізованого, ми перевели все на контрактну базу", – сказав лідер "ЄС".

На запитання: "Чим ми маємо зараз керуватися при визначенні, обговоренні параметрів мобілізації, яку має внести президент?", політик відповів, що просто не треба у президента забирати повноваження.

"Не треба нікому ковдру тягнути на себе. Ми стовідсотково готові підтримати президента. І не дамо руйнувати обороноздатність безглуздими абсолютно, дискредитуючими Українську державу, дестабілізуючими українське суспільство, абсолютно неприйнятними ініціативами", – сказав Порошенко.

Він зазначив, що реалізація цієї програми має укріпити обороноздатність держави. Також вона має базуватися на справедливості (і на Конституції та законах України).

"Навіть в умовах воєнного стану, крім обороноздатності, ми маємо виходити з принципової позиції щодо захисту конституційних прав і свобод громадян, бо ми рухаємося до Європейського Союзу", – додав політик.

Також Порошенко зазначив, що "ми маємо чітко розуміти наслідки для економіки".

"Тому що, відповідно до діючих норм міжнародної економічної співпраці, наші партнери фізично гроші можуть виділяти на будь-які цілі:

  • на покриття дефіциту бюджету;
  • на соціальні виплати;
  • на пенсії.

Крім фінансування Збройних сил. Єдине джерело для фінансування ЗСУ – є українська вітчизняна економіка. Знищіть економіку – і не буде джерел для їх фінансування", – зауважив політик. 

Він наголосив, що всі ці принципи, критерії мають бути негайно забезпечені і реалізовані.

"Отже, Кабмін має відкликати дискредитований законопроєкт. Ми маємо утриматись від будь-яких різких рухів і кроків. У банківській системі, у нотаріусів, переоформлення власності, черги в консульських відділеннях України за кордоном – нічого цього робити не треба. І знаєте, ідеї, мені здається, просто списані з грудневого законопроєкту російського в державній думі, бо саме звідти взяті ідеї блокування кредитних карток, блокування кредитів, блокування видачі паспортів, блокування роботи ЦНАП, скасування кредитних рейтингів й інших речей", – зауважив Петро Порошенко.

Лідер "ЄС" наголосив, що "це право президента – вносити зазначену законодавчу ініціативу". Проте в кожному індивідуальному випадку має вирішувати суд.

"Є незалежна судова гілка влади, і будь-яка адміністративна відповідальність не може бути застосована через "трійку НКВС" зразка 1937 року. Ми стверджували з 2014-го і з 2022-го року, що ми перемагаємо тому, що в нас є свобода і демократія. І ми б'ємося за свою землю. А для росіян і треба ці батоги, бо вони не знають, чого вони сюди приперлись. Їм треба загородзагони із "вагнерівців", розстріл відступаючих, зеки на фронті", – вказав Порошенко.

За словами політика, якщо виходити з цих принципів, то, враховуючи вже перші етапи суспільної реакції і обговорення, буде внесений перероблений законопроєкт.

"Бачте, як швидко вирішується. На пресконференції поставили запитання – а будуть жінки чи не будуть? Та ні, каже, звичайно, що не буде. Так навіщо це вносили? Навіщо збурювали і збуджували суспільство?", – зауважив п'ятий президент.

Петро Порошенко резюмував, що Україні треба дуже відповідально до цього підійти.

"Нам треба обʼєднатися – суспільству, владі та армії, й продемонструвати, що ми здатні розв'язувати проблеми", – акцентував політик.

Нагадаємо, Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміни у мобілізації. Цей законопроєкт мають розглянути у парламенті, таким чином, пропозиції можуть бути змінені.

Видання "УП" повідомило, що депутати від фракції "Слуга народу" отримали рекомендації щодо необхідності уникати коментарів щодо внесеного до Верховної Ради законопроєкту про удосконалення мобілізації. Їм порекомендували "переадресовувати всі питання до військового командування". 

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
США змінюють стратегію щодо Україні – "Час новин: підсумки"
Наступний матеріал
На полігонах чи в "Буковельському котлі": давайте подивимося, як нардепи проводитимуть новорічні свята – Кривонос
Loading...
Реалізовуються великі системні проєкти підтримки ЗСУ: Порошенко прозвітував про допомогу армії на 4 млрд грн

Реалізовуються великі системні проєкти підтримки ЗСУ: Порошенко прозвітував про допомогу армії на 4 млрд грн

Святкова молитва та промова Епіфанія: як відзначили Різдво у Софії Київській – сюжет

Святкова молитва та промова Епіфанія: як відзначили Різдво у Софії Київській – сюжет

Різдво 25 грудня – це повернення України в європейську родину народів: родина Порошенків помолилася у Софії Київській

Різдво 25 грудня – це повернення України в європейську родину народів: родина Порошенків помолилася у Софії Київській

Фурса назвав фейк про "гроші Орбана для Порошенка" дикою маячнею

Фурса назвав фейк про "гроші Орбана для Порошенка" дикою маячнею

"Нехай Господь дарує Україні мир, а загарбникам – справедливий суд!": Різдвяне привітання Петра та Марини Порошенків

"Нехай Господь дарує Україні мир, а загарбникам – справедливий суд!": Різдвяне привітання Петра та Марини Порошенків

"Єдиний марафон" – це бюджет однієї бойової бригади – Порошенко

"Єдиний марафон" – це бюджет однієї бойової бригади – Порошенко