Транспортна колізія між Тимошенко та Ющенком (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Шлях до Білокам`яної у Юлії Тимошенко був непростий. В аеропорту Бориспіль прем`єр з`ясувала, що літак у неї з-під носу забрав Президент, який відбув з Києва до Львова. Його засіб пересування здійнив аварійну посадку, тож главі держави віддали судно, зафрахтоване для Прем`єр-міністра. Зрештою до Москви Юлія Тимошенко рушила на маленькій прогулянковій "Сессні", а члени урядової делегації змушені були врізнобій їхати двома іншими літаками. Пообіді у Секретаріаті Президента мусили виправдовуватися за цей конфуз.
  Український гість - король Швеції їде до Миколаєва, Президент - до Львова, а прем`єр - до Москви. Такі маршрути, заплановані на ранок, мала забезпечити авіакомпанія "Україна". Вона обслуговує перших осіб держави. Літак, на якому вирушив Президент Ющенко здійснив аварійну посадку. Президентська делегація одразу ж скористалася повітряним судном, яке готували для Тимошенко. Прем`єр залишилася без транспорту.

  До Москви Тимошенко таки полетіла, скориставшись приватними авіалініями. У Секретаріаті Ющенка пояснюють: у цій ситуації немає політики. За процедурою, якщо один літак несправний, то наступний, який готовий до подорожі, автоматично стає резервним. Оскільки Тимошенко вилітала пізніше за Ющенка, то саме вона мала поступитися транспортом.

  За протоколом, якщо перша особа держави вирушає з офіційним візитом, авіакомпанія зобов`язана підготувати 2 літаки, на випадок якщо перший зламається. Але на авіапідприємстві "Україна" - фінансова криза. На балансі усього 5 машин, з них тільки 3 були допущені вранці до вильоту.

  Президента і прем`єра не раз повідомляли про кризу на авіапідприємстві, кажуть у держуправлінні справами. До Уряду навіть направили кошторис на суму близько 200 мільйонів гривень, щоб купити два нових літаки. Але у Державному управлінні твердять, що Кабінет Міністрів ці кошти у бюджеті на наступний рік не врахував.

  Ірина Герасимова, Денис Ковальов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЖЕТ (8.33Мб)
  Попередній матеріал
  РНБО: Саме уряд відповідальний за звільнення екіпажу судна "Фаїна"
  Наступний матеріал
  СБУ презентувала електронний архів розсекречених документів
  Теги:
  Loading...