obozrevatel.ua

Трамп, Макрон і королева Єлизавета привітали з Днем Незалежності – з чим саме звернулися

Читайте по-русски
Трамп, зокрема, наголосив, що Сполучені Штати й надалі будуть підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України

Із 28-річницею Незалежності – Україну вітають світові лідери. На адресу президента вже надійшла низка привітань. 

Зокрема, привітав Україну зі святом президент США – Дональд Трамп. Зауважив, що Сполучені Штати й надалі будуть підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України. Також додав, що впродовж наступного року США працюватимуть над розвитком процесу реформ в нашій державі. Йдеться й про боротьбу з корупцією та сприяння економічному зростанню.

Прес-служба офісу президента цитує й поздоровлення чільника Франції, Еммануеля Макрона. Той наголосив, що вітає ініціативність та рішучість Зеленського щодо отримання прогресу на користь людей, які потерпають внаслідок конфлікту на сході. Макрон зауважив, що готовий досягти вирішальних результатів під час майбутніх "нормандських переговорів" та й у прямому діалозі із Росією.

Серед тих, хто вже привітав Україну – й королева Великої Британії, Єлизавета ІІ. Її величність зауважила, що надсилає свої привітання з нагоди українського національного свята, із найкращими побажаннями щастя та процвітання усім українцям.

Як повідомляв 5.UA, у суботу, 24 серпня, відзначається День Незалежності України. 24-го серпня 1991-го року Верховна Рада тодішньої УРСР ухвалила історичний документ – Акт проголошення незалежності. Тож саме цей день є датою відліку утворення сучасної незалежної української держави. Майже за рік до цього, 16-го липня 1990 року відбулося ухвалення Декларації про державний суверенітет України. За це рішення тоді проголосували 355 депутатів. І саме той документ став базою для подальшого створення акту проголошення незалежності. Урочистості з нагоди свята відбудуться в усіх українських містах.

Додамо, що в середмісті Києва вже відбулися урочистості з нагоди Дня Незалежності і Хода Гідності. Також відбувся Марш захисників України

Попередній матеріал
28 річниця Незалежності: Марш захисників України – відео
Наступний матеріал
Без військового параду та військової техніки: як відбувалися урочистості до Дня Незалежності – включення з Майдану