5 канал

Сироїд: Немає жодних підстав надавати особливий статус окремим районам Донбасу

Про особливий статус для окремих районів Донецької і Луганської областей не може йти мови за жодних обставин

Про особливий статус для окремих районів Донецької та Луганської областей не може йтися за жодних обставин, наголошує заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд. Про це вона заявила в ефірі "5 каналу".

"Про особливий статус для Донбасу не може йтися за жодних обставин. Ні до, ні після досягнення безпекових вимог, ні до звільнення окупованих територій, ні після звільнення окупованих територій. Тому що немає жодних підстав надавати цим територіям будь-який особливий статус", – заявила вона.

Заступник голови ВР додала: "Щодо виборів, також безпекових умов недостатньо. Ми повинні спочатку повністю деокупувати цю територію, тобто мають зайти Збройні сили, які відновлять контроль над кордоном, має пройти розмінування, має пройти роззброєння, має пройти зачистка агентури. Після того мають зайти цивільні адміністрації, має зайти український суд, українська прокуратура, українська поліція, український пенсійний фонд. Після того мають бути покарані усі злочинці, що скоювали злочини проти людяності і воєнні злочини. Після цього може настати порозуміння. І тільки після того може йтися про вибори на цих територіях – це роки".

Нагадаємо, на думку голови Верховної Ради Андрія Парубія, особливий статус Донбасу не обов'язковий для проведення децентралізації.

Попередній матеріал
Нажахані: у лавах "ЛНР" розпочалася хвиля дезертирства - Тимчук
Наступний матеріал
На Донбасі загинув український соліст Паризької опери

Геращенко: Закон про особливий статус Донбасу ухвалено, але він не діє через російську окупацію

Жодних змін до Конституції щодо особливого статусу Донбасу не буде - нардеп від БПП

Гройсман: Референдум щодо особливого статусу Донбасу проводити недоцільно

Тука: Я категорично проти терміну "особливий статус"