Особливий статус Донбасу не обов’язковий для проведення децентралізації – Парубій

Цю норму не можна вилучити з проекту змін до Основного закону між першим і другим читанням

Пункт про особливий статус Донбасу не є обов'язковим для проведення реформи децентралізації. Так вважає голова Верховної Ради Андрій Парубій. Разом із тим, спікер наголошує, що цю норму не можна вилучити з проекту змін до Основного закону між першим і другим читанням. 

"Пункт, який стосується окремого способу самоврядування окремих регіонів Донецької і Луганської областей – цей пункт не є обов’язковий для реформи децентралізації, але він використовується більше для дискусій. Якби цей пункт був вилучений, я переконаний, ми могли б у залі знайти 300 голосів під реформу децентралізації. Так само, як найшли 300 голосів під реформу судоустрою… Якщо проголосовано в першому читанні, якщо є рішення КС, ми не можемо змінювати на тому шляху. Єдине, що ми можемо зробити, – повернутися до самого початку. Тобто рішення про вилучення пункту і повторне направлення до Конституційного Суду", – заявив Парубій.

Нагадаємо, раніше перший заступник голови Верховної Ради України, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко заявила, що закон про особливий статус Донбасу ухвалено, але він не може набрати чинності через російську окупацію.

Попередній матеріал
Білл Гейтс займеться розведенням курей в Африці
Наступний матеріал
В Росії заборонили польоти усіх винищувачів Су-27

Геращенко: Закон про особливий статус Донбасу ухвалено, але він не діє через російську окупацію

Тука: Я категорично проти терміну "особливий статус"

Павло Жебрівський: Особливий статус - це перехідний етап для людей, які були атаковані психологічною зброєю з боку Росії

У змінах до Конституції про жоден особливий статус окупованих територій не йдеться - Порошенко

Нардеп про "особливий статус Донбасу": демілітаризація, виведення російських військ, суди над терористами

5 канал - трансляція наживо