lenta-ua.net

Суддя-близький друг Януковича повернувся до Конституційного суду - ЗМІ

  Сьогодні Вищий адміністративний суд України виніс позитивне рішення у справі за позовом
   

  Згідно з повідомленням, у позові було потрібно визнати незаконним прийняття парламентом постанови "Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді" від 24 лютого 2014 № 775-VII, яким Овчаренко був звільнений з посади судді КСУ.

  "Суд виніс рішення на користь позивача", - повідомив адвокат позивача Олег Олександрович.

  Нагадаємо, що 18 липня 2013 року В'ячеслав Овчаренко став головою КСУ.

  Постановою від 24 лютого 2014 крім Овчаренка було звільнено суддів КСУ: Анатолія Головіна, Михайла Колоса, Марію Маркуш, В'ячеслава Овчаренка та Олександра Пасенюка.

  Як повідомив адвокат, позов мотивується недотриманням процедур, яких повинні дотримуватися при звільненні судді КСУ за порушення присяги.

  Як пише "Українська правда", В'ячеслава Овчаренка пов'язує з Віктором Януковичем давнє знайомство. У Межигір'ї навіть знайшли проектну документацію на будинок Овчаренка. На початку 80-х обидва працювали на виробничому об'єднанні "Орджонікідзевугілля": Янукович на посаді директора автобази, Овчаренко - юристом.

  У 2002 році В'ячеслав Овчаренко очолював Єнакіївський міськсуд. Саме при ньому були загублені кримінальні справи щодо засудження Януковича.

  У серпні 2006 року Верховною Радою України Овчаренко призначений суддею КСУ. Через сім років - 18 липня 2013 року В'ячеслав Овчаренко став головою КСУ.

  Важливу роль зіграв Овчаренко у 2010 році. Він був одним із тих суддів КСУ, які визнали неконституційною політичну реформу 2004 року. У результаті скасування поправок, наділили Януковича широкими повноваженнями.

  Попередній матеріал
  Король Іспанії зрікся престолу
  Наступний матеріал
  150-річчя від Дня народження Шептицького відзначать на державному рівні