Павло Клімкін, міністр закордонних справ України (2014-2019)
Павло Клімкін, міністр закордонних справ України (2014-2019) 5 канал

"Стратегія у трьох пунктах": Клімкін розповів, як повернути Крим

Читайте по-русски
З першим пунктом у нас поки що погано, зауважив політик

Для повернення Криму Україні потрібно бути сильною і стійкою країною, працювати з російською аудиторією в соцмережах і заручитися підтримкою країн-партнерів. Про це в ефірі ток-шоу "Політклуб" на "5 каналі" сказав міністр закордонних справ України (2014-2019) Павло Клімкін.

"Що робити? У нас є стратегія, якої ми насправді не бачили, але нам усім зрозуміло, що стратегія в трьох пунктах. Перше – сильна і стійка країна, інакше цього не вийде, з цим у нас поки що погано. Друге – розуміння, які людські і фінансові ресурси нам потрібні… Дивіться, поки що підтримка окупації Криму в російському суспільстві спадає, російська молодь виходить на протести. Чому б не зайти у Вконтакте і TikTok і пояснити, що окупація – це реальні економічні проблеми в Росії. Третє – ми це зможемо зробити тільки з нашими друзями і партнерами. Один, два, три. Я б пішов за принципом "що робити", але СБУ хай працює", – вважає він.

Дипломат прокоментував розпочате Службою безпеки України розслідування державної зради під час підписання Харківських угод.

"Мені це нагадує більше політичну історію… Просто епізод – я пам'ятаю 2003 рік, пам'ятаю Тузлу і пам'ятаю розмову Грищенка з Касьяновим. Навіть не Путін, а він чітко сказав: "Що хочемо, те і будемо робити щодо Криму". Буквально саме таку фразу, і це був 2003 рік", – зауважив Клімкін.

"Колись у мене була класна можливість поговорити зі Строубом Телботтом – це був радник Клінтона і архітектор усієї російської політики Сполучених Штатів. У мене була можливість запитати – як ти вважаєш? Він мені сказав дуже просту річ: "Я вважаю, що ви могли щось зробити за часів Кравчука і раннього Кучми".  Я просто передаю слова людини, яку я поважаю. Я йому кажу – а 99-й рік, Стамбульський саміт, вивести війська. А він каже: "Думаю, в 99-му році Кучма вже був у зашморгу, і тоді він насправді не міг діяти", – пригадав дипломат.

"Тому, державну зраду сто відсотків потрібно розслідувати. На те в нас і СБУ, вона працює по багатьох напрямках, і я сподіваюся, що в них вистачить і на це зусиль і розуміння. Але насправді, якщо ми шукаємо винних – то тут пів України з колишніх політиків потрібно розшукати з часів Кравчука, і це треба чесно сказати", – наголосив Клімкін.

Дивіться повний запис програми "Політклуб":

Нагадаємо, 12 березня СБУ розпочала досудове розслідування за фактом державної зради під час підписання Харківських угод, які подовжили перебування Черноморського флоту Росії на півострові до 2042 року і збільшили кількість російських військових в Криму.

Попередній матеріал
Кравчук назвав умову, за якої можлива зустріч Зеленського та Путіна
Наступний матеріал
"У державній зраді можна звинуватити дуже багато людей, навіть Кучму": депутат про розслідування СБУ щодо Харківських угод
Loading...