Віталій Портников, журналіст
Віталій Портников, журналіст 5 канал

Стосунки між адміністрацією Байдена і офісом Зеленського не складуться, бо світ позбавляється популізму – Портников

Читайте по-русски
Щоб знайти спільну мову з новою американською адміністрацією, Україні доведеться переформатувати владу, вважає журналіст

Україні доведеться переформатувати владу і позбавитись популізму, щоб досягти союзницького рівня відносин з адміністрацією президента Джо Байдена, а до того це будуть "стосунки сигналів". Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав журналіст і телеведучий Віталій Портников.

"Що відбуватиметься в цивілізованому світі, я маю на увазі країни, які вважають себе союзниками США і хотіли б вибудувати з новою адміністрацією союзницькі взаємини, або які потребують цих союзницьких взаємин? Почнеться позбавлення від популізму – ми просто це зараз побачимо, ще й на тлі пандемії. В деяких країнах це вже відбувається – на наших очах відбулося дуже дивне переформатування естонського уряду", – сказав він, пояснивши, що в Естонії поза владою залишилась партія, представник якої заявляв про перемогу Трампа і називав Байдена авантюристом – тобто втручався в американські вибори.

"Коротко кажучи: чи складуться стосунки між адміністрацією президента Сполучених Штатів і Офісом президента України? Відповідь – ні, не складуться. Тому що відбувається позбавлення світу від популізму, і американська адміністрація не буде працювати з популістськими силами і їхніми представниками у владі. Це не означає, що вона не буде з ними контактувати, вона не буде з ними взаємодіяти", – наголосив Портников.

"Що Україні доведеться зробити в найближчі 8-9 місяців, якщо ми взагалі хочемо вижити, – нам доведеться переформатувати владу. Я не маю на увазі відставку президента, боронь боже. Президент – народно обраний керівник держави, він може піти в відставку, тільки коли сам захоче перервати свій мандат – може й так буде. Переформатування влади – це створення відповідального уряду, це сильний прем'єр-міністр, це президент, який займається власними повноваженнями, а не лізе в усі щілини, в яких йому не має місця за Конституцією. Такий президент теж може бути, і ним може бути сам Володимир Зеленський", – зазначив він.

"Коли ми побачимо зустріч президента Сполучених Штатів з цим новим українським сильним прем'єр-міністром, тоді ми зможемо сказати, що ми повертаємося до нормальних стосунків зі США. Ну а потім до Вашингтона поїде наш новий президент, але це вже буде після Володимира Зеленського. Так ми скажемо, що наші стосунки зі Сполученими Штатами почали бути стосунками союзників, а до цього часу це будуть "стосунки сигналів". Будуть санкції проти однієї людини, не зрозуміють – проти іншої. Не зрозуміють – ще якась зупинка", – спрогнозував журналіст.

"Скажімо, будуть посилювати розслідування проти певних олігархів. Якщо не розумітимуть – ще посилять. Якщо не будуть ці олігархи адекватно реагувати – будуть розслідування ще проти певних олігархів. І так до того моменту, коли ці всі, чесно кажучи, дрібні провінційні люди, які тут намагаються зараз керувати державою чи економікою, врешті зрозуміють, що з ними відбувається. І подумають не про майбутнє країни – вони на це не здатні – вони подумають про своє власне майбутнє, про майбутнє своїх сімей, своїх дітей. Вони дослухаються до цих сигналів, а якщо не дослухаються – це вже не наша з вами буде проблема", – пояснив він.

"Я чітко про це зараз говорю, бо за мною зараз стоїть перемога американської демократії. А за цими людьми нічого не стоїть, вони, як любив говорити Дональд Трамп, – лузери, хоча вони можуть бути при мільярдах і при посадах", – наголосив Портников.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, 20 січня Джо Байден офіційно склав присягу і став 46-м президентом Сполучених Штатів Америки.

Попередній матеріал
Байден призначив державного секретаря США, що опікуватиметься питаннями України
Наступний матеріал
У столиці насмерть замерз двірник родом з Індії
Loading...