Ставнійчук розкритикувала виборчий законопроект робочої групи Мінюсту

  Радник Президента, член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук в ефірі телемарафону «Українська незалежність» на «5 каналі» висловила стурбованість щодо проекту парламентського виборчого законодавства запропонованого робочою групою Міністерства юстиції. Зокрема щодо питання формування виборчих, питання формування виборчих комісій, питання передвиборчої агітації та питання організації голосування.

  «У тих пропозиціях, які сьогодні напрацьовані та передані на експертизу в Венеціанську комісію мене дуже турбує цілий ряд питань. По-перше – питання формування виборчих округів, яке не врегульоване у цьому законі, вперше за 20 років, я вважаю, що це питання повинно бути серйозно доопрацьоване; питання формування виборчих комісій, яке повинно передбачати справедливу участь у роботі виборчих комісій всіх суб’єктів виборчого процесу. Взяти передвиборну агітацію – ви подивіться, що робиться, фактично забираються державні гарантії для інформаційного забезпечення виборців, і тоді виходять товстосуми і балотуються на виборах, а куди дітися досвідченому вчителю, підготовленому юристу, економісту який має базові знання, який також має представляти людей. Мене турбує питання організації голосування, мене турбує питання виготовлення виборчих бюлетенів, бо позбавляється цілий ряд гарантій, яки ми мали при оформленні виборчого бюлетеню як основного виборчого документу» – заявила Ставнійчук.
   
  «Я хочу Вам сказати, що це лише початок у законопроектній роботі щодо підготовки парламентського виборчого законодавства. Але для того, щоб ми мали успішне завершення цього процесу всі повинні мати свою виважену позицію», – зауважила Радник Президента.

  Попередній матеріал
  Ставнійчук: Найкращій варіант для України – це пропорційна виборча система з відкритими списками
  Наступний матеріал
  Заступник Табачника: На Донеччині 70% шкіл україномовні
  Теги: