Ставнійчук: Найкращій варіант для України – це пропорційна виборча система з відкритими списками

  Марина Ставнійчук, як Радник Президента і член Венеціанської комісії буде радити Президенту уважно проаналізувати запропонований робочої групою Міністерства юстиції проект закону щодо виборчого законодавства. На думку Ставнійчук змішана система виборів не є найкращім варіантом який сьогодні потрібен Україні, а найкращій варіант - це пропорційна система з відкритими списками, разом з тим надзвичайно є важливим питання уніфікації і кодифікації самого законодавства, як основи для вибору найкращих виборчих процедур, бо яка б система не застосовувалась – якщо не буде демократичної, легітимної процедури, тоді і не буде вільного волевиявлення. Про таке Радник Президента - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АП заявила в ефірі телемарафону «Українська незалежність» на «5 каналі»

  Про таке Радник Президента - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АП заявила в ефірі телемарафону «Українська незалежність» на «5 каналі»

  «На певному часу пропорційна система , хоча і з закритими списками, відіграла свою позитивну роль. Тепер на часі. Як для мене, для України є необхідність нової виборчої системи, але найкращій варіант – це пропорційна система з відкритими списками», – зазначила Ставнійчук.
   
  «Поруч з питанням вибору виду виборчої системи, мається на увазі: пропорційна, змішана, мажоритарна система, надзвичайно важливим є питання виборчих процедур. І якщо говорити про політичну складову, то безумовно, змішана система не є найкращім варіантом який сьогодні потрібен Україні. Ми знаємо, вона застосовувалась, змішана система, декілька разів в Україні, ми знаємо всі її вади, як самого виборчого процесу при такій системі, так і потім структурування парламенту» – підкреслила Радник президента.
   
  «Безумовно, що якщо ставити за пріоритет державний інтерес треба розуміти, що сьогодні потрібна Україні виборча система як по-перше – відповідала би і національній традиції, зберігала найкращі досягнення національного виборчого законодавства, виборча система яка б структурувала парламент, яка би дала можливість розвиватись повноцінному парламентаризму. І з рештою надзвичайно є важливим питання уніфікації і кодифікації самого законодавства, як основи для вибору найкращих виборчих процедур, бо яка б система не застосовувалась – якщо не має демократичної, легітимної процедури, тоді в нас справді не має вільного волевиявлення», – зауважила вона.
   
  «І в цьому сенсі я як радник Президента і як член Європейської комісії «За демократію через право» буду радити Президентові дуже уважно і ретельно проаналізувати ті пропозиції, які сьогодні пропонуються робочою групою Мінюсту. По багатьох позиціях ті пропозиції, які сьогодні  створені робочою групою, як на мене мають серйозні вади. І Мені здається, що і Президент країни і в майбутньому парламент повинен серйозно проаналізувати цю ситуацію з розвитком виборчого законодавства і прийняти таке законодавства, яке б дійсно розвивало систему парламентаризму, забезпечувало структурування парламенту, а з іншого боку давало всі підстави стверджувати, що Україна розвивається, як демократична держава», – заявила Ставнійчук.

  Попередній матеріал
  На урочистості до Дня Незалежності прибули делегації із усіх регіонів України
  Наступний матеріал
  Ставнійчук розкритикувала виборчий законопроект робочої групи Мінюсту
  Теги: