Старт політичного сезону в парламенті 5 канал

Старт політичного сезону в парламенті: чому нардепи так і не ухвалили кошторис ВР

Цьогоріч утримання Верховної Ради державою оцінили в 1 мільярд і майже 129 тисяч гривень

Верховна Рада провалила підвищення собі заробітних плат. Так само парламентарії не змогли ухвалити і загальний кошторис парламенту. Обидва пункти спершу йшли пакетом, а потім їх розділили. Втім, голосів виявилося недостатньо, передає кореспондент "5 каналу".

Наразі зарплата народного депутата залишалася на середньому рівні 14-17 тисяч гривень. На утримання ж у цілому апарату Верховної Ради в бюджеті на цей рік заклали понад 1 мільярд гривень. Втім, навіть не проголосувавши власний кошторис, депутати без копійки не залишаться. Без ухваленого кошторису Парламент живе не перший рік.

Більшість нардепів від зайвих тисяч у гаманець, тобто від підвищення зарплати не відмовились би. На нинішню зарплату, жаліються, прожити важко. "Я вам скажу чесно, маючи багатодітну родину, прожити на 17 тисяч неможливо", – каже народний депутат від "БПП" Валерій Карпунцов.

"Якщо тут не буде нормальних високих зарплат, сюди не прийдуть люди, щоб щось робити хороше. Сюди прийдуть бізнесмени, яким ця зарплата не потрібна, і навколо себе посадять посіпак", – каже позафракційний народний депутат Віктор Чумак.

Найбільше жаліються мажоритарники. За офіси, де проводять прийом громадян, кажуть, що нічим платити. Пільги на оренду скасували, а ціни на квадратні метри у столиці чималі.

"В мене Печерський і Солом'янський райони. Відкрийте сайт нерухомості і побачите, скільки це коштує. В мене, щоб ви розуміли, на відповіді, на марки в місяць 900 гривень йде, це на листи із запитами", – розповідає народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець.

Цьогоріч утримання Верховної Ради державою оцінили в 1 мільярд і майже 129 тисяч гривень. На зарплати нардепам заклали 384 мільйона, апарат коштуватиме на 20 мільйонів менше.

Відрядження народних депутатів у цьому році обійдуться бюджету в майже 14 мільйонів гривень. Порахували витрати і більш детально: на оренду житла, міжміські дзвінки, пересування країною та олівці з ручками. Що ще додали парламентарії до кошторису, який так і не ухвалили – дивіться у сюжеті:

Анна Мірошниченко, Олексій Тищенко, Юрій Усік, 5 канал

Попередній матеріал
У Нацраді розповіли, яку відповідальність понесе СТБ у разі підтвердження факту російської пропаганди
Наступний матеріал
Ціною складного рішення: як лікарі у Дніпрі врятували життя 25-річному бійцеві
Loading...

Зарплата на посаду держсекретарів міністерств обговорювалася на рівні 75 тис. грн - експерт

"Зашквар популізму": Депутати скасували підвищення собі зарплати

Уряд затвердив бюджет на 2017 рік і зберіг пункт про збільшення мінімальної зарплати