Презентація проєкту "Говерла"
Презентація проєкту "Говерла" 5.ua

США виділили Україні $74 млн на децентралізацію в рамках проєкту "ГОВЕРЛА"

Читайте по-русски
Центральний офіс у Києві координуватиме шість регіональних, які охоплять своєю підтримкою сім областей і понад 50 громад

У Києві презентували проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для підтримки децентралізації в Україні. На це виділяють $74 млн.

Презентували проєкт на території Софії Київської, поруч зі сценою зробили виставку фотографій про успіхи децентралізації на місцях, зокрема для життя і ведення підприємництва, фермерського господарства, передає "5 канал".

На запуск приїхав і прем'єр-міністр Денис Шмигаль, реформу децентралізації назвав однією з найскладніших, але і найуспішніших в історії незалежної України.

Назва проєкту – символічна українська HOVERLA – це адаптована абревіатура з англійських слів "Governance and local accountability" (у перекладі "Управління і підзвітність місцевого самоврядування"). Стартує проєкт у трьох областях – Волинській, Львівській та Полтавській. Згодом його можуть розширити й на інші регіони України. На другому етапі додадуть ще чотири області. Триватиме він 5 років – з 2021 по 2026.

Планується, що проєкт сприятиме просуванню реформи децентралізації шляхом підтримки політичних і законодавчих реформ, зміцнення місцевих органів влади і створення механізмів взаємодії громадян з органами влади на місцевому та національному рівнях.

Центральний офіс буде в Києві та координуватиме шість регіональних, які охоплять своєю підтримкою сім областей і понад 50 громад.

"ГОВЕРЛА" працюватиме спільно з органами влади, передусім із Міністерством розвитку громад та територій України і Верховною Радою України, а також з іншими міністерствами – Міністерством цифрової трансформації, Міністерством молоді та спорту, Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Йдеться про три напрямки роботи: розробка законодавства, навчання та розвиток органів місцевого самоврядування, а також залучення громадських активістів до процесів місцевого самоврядування.

"Нова програма "ГОВЕРЛА" – це продовження і розширення американської підтримки реформи децентралізації. Ми вже вважаємо це однією з найуспішніших реформ, тут в Україні, від 2014 року. Це важка реформа, вона потребує зусиль, часу, аби змінювати життя громадян кожного дня", – розповіла тимчасово повірена у справах США в Україні Кристин Квін.

Кристин Квін
Кристин Квін5 канал

Керівник проєкту Габріель Абрагам запевнив, що "ГОВЕРЛА" уже має перших 25 партнерських громад.

Засновника ВМГО "Фундація регіональних ініціатив" Олександр Солонтай наголосив: "Децентралізація дуже складно звучить на папері. По факту, це те, з чим щодня стикаються люди, це те, що відбувається у твоєму селі або місті. Людям часто бракує досвіду, аби ефективно управляти громадами, хоча ми бачимо, що бажання в людей для цього є, і не лише тих, хто вже займається місцевою владою".

Модераторка заходу, ведуча "5 каналу" Лариса Губіна запевнила: "Ми не можемо говорити, що от все, децентралізація закінчилася, реформа завершена. Це процес, і він і досі триває в Україні". На її думку, такі проєкти дають практичну підтримку у продовженні децентралізації і формування громад.

Марія Писаренко, Богдан Танасійчук, "5 канал"

Нагадаємо, як напередодні заявив колишній віцепрем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України (2014-2019) Геннадій Зубко, Європи в Україні не буде, якщо реформа децентралізації не запрацює на 100%.

Попередній матеріал
Рекордні ціни на газ в Європі: чого домагається Путін і як це вплине на Україну
Наступний матеріал
На Майдані Незалежності влаштували перфоманс до дня народження політв'язня-моряка Володимира Дудки
Loading...