5.ua

Спроба відправити Азарова у відставку – як це було [відео]

  Розминки спецпризначенців під парламентськими вікнами, і незвичний краєвид. Європротест під радою так надійно відгородили, що всередині навіть не чути звуків звідти. Але біля дверей – посилена охорона. Настільки ретельна, що деякі депутати не дорахувалися помічників.

  Арсеній Яценюк, голова фракції «Батьківщина»: «Влаштували істерику, що народ може захопити Верховну Раду. Народ не може захопити цей орган, бо він належить народу».

  Протест інших - майже біля парламентського входу: сцена так близько до обраних, що чутно весь радянський репертуар.

  Олександр Єфремов, голова фракції Партії регіонів: «Ми хотели бы, чтоб и другая точка зрения была слышна».

  Леся Оробець, народний депутат, «Батьківщина»: «”Любімий город может спать спокойно...” Ну це вже взагалі».

  Азарову з міністрами на розгляд питання про недовіру уряду довелося слати особливе запрошення. Доки чекають – у залі неспокійно.

  Арсеній Яценюк, голова фракції «Батьківщина»: «200 «тітушок» в залі! Заберіть звідси! Їх спікер покликав».

  Володимир Рибак, голова ВРУ: «Я не давав команди нікого заводити».

  Депутати беруть перерву і кидаються виглядати із вікон непроханих гостей. І розбираються із візитерами у коридорах, куди журналістам зась.

  Володимир Ар’єв, народний депутат, «Батьківщина»: «З’явилася інформація, що «тітушки» біля сесійної зали... Частина – з «черв’яками» у вухах, як у охоронців. Депутати жорстко вимагали від них документи, але комендант ВР каже, що то УДО».

  Запрошення депутатів проігнорував міністр внутрішніх справ Захарченко – від нього хотіли почути відповіді про побиття мирних людей на Майдані і Банковій. За міністра вибачається Азаров. Заразом просить демонстрантів розблокувати Кабінет міністрів.

  Микола Азаров, прем’єр-міністр: «Мы протянули вам руку. Если мы встречаем кулак, я говорю - у нас силы достаточно».

  Усе це в ложі преси слухає і журналіст із Польщі – із забинтованою головою і рукою. Розповідає: дістав від «Беркуту» на Банковій.

  Павел Пеньонжек, журналіст (Польща): «У нас поліція попереджає, якщо збирається розганяти натовп».

  Ганна Герман, народний депутат, Партія регіонів: «В гарячих точках завжди так. А взагалі - треба носити камізельки... А карати – тих, хто дає злочинні накази».

  Відповіді екс-журналістки, яка пішла у владу – рознервували депутата попередніх скликань Степана Хмару. Особливо після нагадування про обіцянку піти з політики, якщо президент не підпише угоду із ЄС.

  Ганна Герман, народний депутат, Партія регіонів: «Якщо не підпише – то піду. Якщо вам стане легше – зроблю вам такий подарунок, але ж він підпише!»

  Степан Хмара, Герой України: «Будь ти проклята! Будь ти проклята!»

  Відставка Кабінету міністрів Азарова не отримала підтримки. Комуністи спочатку висловилися за відставку. Далі пояснюють, що голосуватимуть тільки за власний законопроект. Проблема лише в тому, що в порядку денному такої постанови немає.

  Наступного разу за відставку уряду ВР зможе голосувати лише у лютому, оскільки за процедурою таке питання може розглядатися раз на сесію.

  Ольга Сніцарчук, Ян Доброносов і Юрій Усік, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні ВРУ працювала в оточенні протестувальників, «Беркуту» і «тітушків» [відео]
  Наступний матеріал
  Луцька міськрада оголосила страйк [відео]
  Теги:
  Loading...