Справа Макаренка: опозиція пікетувала СБУ

  СБУ в епіцентрі політики. Опозиція, яка зібралася під стінами головного офісу служби, звинувачує СБУ у політичному тиску. А просунута молодь, яка влаштувала на Володимирський, 33 свій мітинг, переконана - службістам час прати мундир.

  Під найсекретнішою будівлею в Україні - мітингова активність. Під самими стінами Служби безпеки за допомогою яєчного шампуня та господарського мила молодь пере мундир. Ця процедура - для головного спецслужбіста Валерія Хорошковського. 

  З іншого боку вулиці - мітинг на підтримку колишнього керівника митниці Анатолія Макаренка, підозрюваного СБУ у службовому недбальстві. Два місяці за ґратами - запобіжний захід, напередодні визначений для нього судом - не справедливий, стверджують депутати-опозиціонери. І мають намір оскаржити його в апеляційній інстанції.

  Для іншого фігуранта цієї справи - екс-першого заступника голови "Нафтогазу" Ігоря Діденка - запобіжний захід обрали більш поблажливий - підписку про невиїзд. Попри те, що стаття йому інкримінується серйозніша - розтрата чужого майна в особливо великих розмірах.

  Свідчитимуть у цій справі усі причетні - обіцяє голова СБУ. Хто саме і коли - визначить слідчий. Напередодні колишня Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко заявила - вона особисто давала вказівки Діденку та Макаренку, і готова до того, що наступною викличуть її.

  Саме у Тимошенко і цілить нинішня влада - її колеги по опозиції певні у політичному забарвленні справи.

  Не плутати державне із особистим - просить Хорошковський. Наразі триває досудове слідство, остаточну крапку у справі поставить суд.

  Ольга Кошеленко, Ілля Шинкаренко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  СБУ: Свідчити у справі про розмитення газу Росукренерго будуть усі
  Наступний матеріал
  Біля МВС встановили пам`ятник жертвам міліцейських катувань
  Теги: