5 канал

"Справа 2008": як у Раді розглядали подання на опоблоківця Добкіна

Прокуратура нині розслідує неправомірну передачу більше 70 га харківської землі земельним кооперативам за часів Добкіна

Понад чотири години Регламентний комітет Верховної Ради розглядав подання ГПУ щодо позбавлення недоторканності опоблоківця Михайла Добкіна.

Генеральний прокурор уже заявив, що має достатньо доказів щодо нардепа та зауважив, що той може втекти за кордон. За даними ГПУ, ще 2008 року – коли Добкін був очільником Харкова – він поставив підпис під шахрайським рішенням і сприяв двом будівельним кооперативам у заволодінні земельними ділянками у місті. Йдеться про понад 70 га землі вартістю 226 мільйонів гривень.

"У діях голови Харківської міської ради Михайла Добкіна вбачаються ознаки сприяння у шахрайстві та розкраданні комунальної власності в особливо крупних розмірах. Просимо дати дозвіл на притягнення дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт пана Добкіна через вказані у поданні обставини", – зауважив генпрокурор.

"Пан Добкін має явну можливість тиснути на свідків, впливати на хід слідства – у тому числі через знищення документів".

Сам нардеп був досить активним під час дискусії і заявив, начебто у такий спосіб генпрокурор Юрій Луценко зводить з ним рахунки. На засідання Добкін прийшов з фотокартками і доказами, що на зазначеній території нині розташовані житлові будинки, в яких живуть бюджетники та ветерани АТО.

Опоблоківець також переконаний, що землі було виділено у законний спосіб і всі підписи дійсні. Більш того, Добкін каже, що не замислюючись ще раз ухвалив таке рішення. А щодо зняття депутатської недоторканності каже, що не боїться і навіть буде просити на сесії ВР колег-парламентарів саме це і зробити.

У результаті Регламентний комітет ВР визнав вмотивованим подання Генпрокуратури щодо позбавлення депутатської недоторканності Добкіна. Його направили на розгляд голові ВР Андрію Парубію. А от подання щодо затримання та арешту депутата у комітеті ВР не підтримали. Чому – дізнайтеся у включенні: 

Попередній матеріал
"Дух землі": як на Сумщині у камені увіковічнили полеглих козаків та бійців АТО
Наступний матеріал
Хто винен у численних смертях українців від ботулізму – ексклюзивне інтерв'ю Уляни Супрун
Loading...