Ілля Новіков та Ігор Головань
Ілля Новіков та Ігор Головань eurosolidarity.org

"Виглядає як інформаційна кампанія ОП проти Порошенка": адвокати звернулися до "Бігус.Інфо" за поясненнями щодо джерел інформації

Читайте по-русски
До листа юристи додали документи, які "зовсім по-іншому висвітлюють історію із Севастопольським заводом"

Адвокати п'ятого президента Петра Порошенка звернулися до редакції програми "Наші гроші" щодо двох останніх випусків, аби ті прояснили – чи слід вважати викладену інформацію ствердженнями, чи оцінними судженнями. Про це Ілля Новіков та Ігор Головань заявили під час брифінгу.

За словами Новікова, викладені журналістами дані "багатьма були сприйняті як прямі звинувачення Петра Порошенка у кримінальній діяльності".

"Сьогодні ми спрямували письмове звернення, письмовий запит у редакцію із проханням прояснити, чи є ці висловлювання щодо Петра Порошенка, які вони поширили з дуже великим успіхом – їх подивилася дуже велика кількість людей – чи є вони твердженнями чи все ж оцінними судженнями?", – вказав адвокат.

Він зауважив, що останні випуски важко повною мірою сприймати як незалежні журналістські розслідування – вони більше скидаються на частину інформаційної кампанії Офісу президента Зеленського проти опозиції.

Як зазначили юристи, із запитом прокоментувати "плівки" до офісу партії "Європейська солідарність" або представників Порошенка – журналісти не зверталися. Тому письмове звернення спрямували вже їм.

До нього додали документи, які, на переконання адвокатів, зовсім по-іншому висвітлюють історію із Севастопольським заводом, що фігурує у матеріалі авторів програми. Серед таких, зокрема, розпорядження уряду Росії, яким цей завод у 2018 році був прийнятий у федеральну власність країни-окупанта – у якій перебуває й досі.

Або, до прикладу, рішення Шевченківського суду Києва від 2016 року, яким підтверджується, що з точки зору права і законів України – жодної зміни у статусі відповідного заводу не відбулося. Відповідно всі акти щодо конфіскації цього майна, які проводила Росія, є юридично нікчемними.

"Ми в будь-якому разі направимо ці матеріали в редакцію, ці матеріали загальнодоступні, вони відкриті. Вони могли їх отримати в будь-який момент. Можливо, вони їх уже мають. Але про всяк випадок ми привернемо увагу редакції "Наші гроші" до цих матеріалів", – вказав Новіков.

"Ми сподіваємося, що в цих журналістів дістане мужності чітко уточнити: вони щось стверджують чи озвучують свої або чиїсь фантазії. Ми дуже просимо, щоб вони це зробили", – резюмував Ігор Головань.

Зауважимо, нова порція так званих "плівок Медведчука" з'явилася на початку тижня у програмі проєкту "Бігус.Інфо". Цього разу мова про обставини, за яких кум Путіна 5 років тому отримав контроль над українською частиною трубопроводу "Самара – Західний напрямок".

Попередній матеріал
В Кабміні визначилися з кандидатурою нової очільниці Кіровоградської ОДА
Наступний матеріал
Затримання Протасевича у Білорусі: як реагує Лукашенко та чи збереться засідання ООН – сюжет
Loading...