5.ua

Соціологи нарахували лише 4 партії, які пройдуть до наступного складу Верховної Ради

  На парламентських

  Такі дані зафіксовано під час опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення Міжнародного фонду виборчих систем (IFES).

  Згідно з опитуванням, серед "дуже ймовірних виборців" (тобто серед тих громадян, хто прийде на вибори і вже визначився зі своїм вибором) за партію "Блок Петра Порошенко" мають намір проголосувати 26%, за Радикальну партію - 11%, ВО "Батьківщина" підтримають 8%, а за "Громадянську позицію" проголосують  6% опитаних виборців.

  Втім, за ВО "Свобода" готові проголосувати майже 4%, підтримають інші партії - 8%, та не визначились з вибором - 36% опитаних виборців.

  Разом з тим, директор відділу моніторингу, оцінки та соціологічних досліджень IFES Ракеш Шарма зазначив, що дослідження проводилося до того, як було оголошено про участь у виборах партії "Народний фронт", тому ця політсила не знайшла відображення в результатах опитування.

  Як повідомив генеральний директор КМІС Володимир Паніотто на прес-конференції, соцопитування було проведено з  5 по 13 вересня. При цьому 1613 респондентів були опитані на всій території України, за винятком Донбасу. Крім того, в Донецьку та Луганську були опитані 361 респондентів шляхом особистого інтерв'ю або по телефону.

  Зазначимо, що в цей же день були оголошені дані соціологічного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи им.Илька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

  Їх оприлюднили на прес-конференції 26 вересня директор Фонду "Демократичні ініціативи им.Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна та президент КМІС Валерій Хмелько.

  Дослідники з'ясували, що "Блок Петра Порошенко" готові підтримати 26,9% опитаних, які збираються брати участь у виборах, "Радикальну партію" - 6,2%, ВО "Батьківщина" - 5,5%.

  За "Громадянську позицію" Анатолія Гриценка, згідно з цим опитуванням, готові проголосувати 4,6%. За "Народний Фронт" мають намір проголосувати 3,9% респондентів, за ВО "Свобода" - 3,3%, за партію "Сильна Україна" та "УДАР" - 2,8%, Комуністичну Партію України - 3%, партію "Центр" (лідер Вадим Рабинович) - 1,3%, "Об'єднання "Самопоміч" - 1,7%. Інші партії набирають менше одного відсотка голосів.

  Крім того, за іншу партію проголосували б лише 0,7% виборців, та викреслили б усі партії з бюлетеня - 1,5%.

  При цьому значна кількість респондентів вибрали варіант "Важко відповісти" - 32,8%. Соціологи відзначають, що це значний ресурс для партій, які хочуть потрапити в Раду.

  Попередній матеріал
  Єгипет вчетверте за кілька місяців перевів годинник
  Наступний матеріал
  Окупаційна влада обмежує постачання харчів до Криму
  Теги:
  Loading...