Сьогодні Європарламент розгляне питання надання Україні безвізу

  Водночас на цьому засіданні голосування за доповідь про безвіз для України не заплановано

  У понеділок, 5 вересня, у комітеті Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ відбудуться другі слухання щодо скасування візових вимог для українських громадян. Про це повідомляє "Укрінформ".

  Зазначається, що доповідь з цього питання представить болгарський європарламентарій Марія Габріел. Доповідь Габріел містить проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги.

  Водночас, на цьому засіданні голосування за доповідь про безвіз для України не заплановано. За процедурою, воно має пройти під час третього розгляду питання, що, найімовірніше, відбудеться наприкінці вересня.

  Як стало відомо, в першому пункті документу пропонується ухвалити позицію Європарламенту, виходячи із пропозицій Єврокомісії.

  "Скасування віз для українських громадян, які є власниками біометричних паспортів, ознаменує конкретне досягнення, що витікає від взаємних прагнень, а також від відданості, продемонстрованої українцями заради миру, стабільності та курсу європейських реформ країни", – йдеться у проекті документу.

  Як зазначається, голосування Європарламентом на підтримку пропозицій Єврокомісії підтвердить принцип, що кожна країна, яка виконала критерії, може отримати візову лібералізацію.

  У ЄС також наголошують, що скасування візового режиму для України стане підтвердженням послідовності європейського курсу, в основі якого лежать фундаментальні принципи верховенства права і міжнародного права. Особливо актуальним це питання стає, зважаючи на анексію Криму Росією.

  Як повідомлялося, обговорення у Європарламенті відбудеться за участі заступника міністра закордонних справ України Олени Зеркаль.

  Попередній матеріал
  Поліція відпустила 6 затриманих у справі підпалу на "Інтері"
  Наступний матеріал
  Чолій: G20 має засудити дії РФ в Україні та посилити санкції проти агресора

  В Європарламенті вже 5 вересня розглянуть питання надання Україні безвізу

  У Європарламенті пропонують скасувати візи для українців вже в першому читанні

  Крок до безвізу: в Європарламенті зареєстрували проект резолюції для українців

  "Безвіз" та російська пропаганда: Порошенко провів зустріч із депутатами Європарламенту