5.ua

Сьогодні в ЦВК завершується реєстрація кандидатів у народні депутати

  Згідно вимогам Закону 25 вересня закінчується процес висунення кандидатів в народні депутати на позачергових виборах ВР України, які пройдуть 26 жовтня.


  Відповідно до плану головних оргзаходів  в рамках підготовки та проведення парламентських виборів, який розміщений на сайті Центрвиборчкому (ЦВК), висування кандидатів партіями завершилося 15 вересня, а висування кандидатів-самовисуванців закінчується 25 вересня о 24.00 год.

  Остання дата реєстрації кандидатів ЦВК - 30 вересня. Зареєстровані кандидати в нардепи можуть вести агітацію вже на наступний день після їх реєстрації.  ЦВК, крім того, повинна затвердити форму, а також текст бюлетенів для голосування в багатомандатному загальнодержавному (за партійними списками) і мажоритарних округах до 1 жовтня.

  "Окружні комісії до 10 жовтня зобов'язані створити дільничні комісії. Включати своїх представників до складу комісій можуть партії, представлені в ВР, а також партії, які беруть участь у виборах Ради в багатомандатному окрузі. Крім того, включати в комісії своїх представників мають право кандидати, які балотуються в цьому окрузі (за підсумками жеребкування)", - нагадали в ЦВК.

  Попередній список виборців має потрапити на виборчі дільниці до 14 жовтня. Його повинні вивісити на загальний ознайомлення на наступний день після того, як список передадуть на виборчу дільницю.  А до 20 жовтня громадяни можуть подати до дільничної комісії або представникам держоргану реєстру виборців заяву щодо уточнення своїх даних у списку виборців. Йдеться і про зміну місця голосування. Після цього змінити дані можна тільки за рішенням суду.  Органами ведення реєстру повинні виготовитися уточнений перелік виборців до 22 жовтня.

  Між тим, ЦВК 19 жовтня почне приймати виготовлені бюлетені для голосування, передаючи їх окружним комісіям. ОВК до 24 жовтня мають передати бюлетені дільничним комісіям.

  З 24 жовтня забороняється передвиборна агітація.

  Голосування 26 жовтня проходитиме з 8.00 год. до 20.00 год. ЦВК має визначити результати виборів у мажоритарних округах і за партійними списками до 10 листопада. Не пізніше, ніж через 5 днів підсумки виборів мають офіційно оприлюднити у виданнях "Урядовий кур'єр" та "Голос України".
  Попередній матеріал
  Президент Порошенко має наміри збільшити видатки на армію до 5% ВВП
  Наступний матеріал
  Яценюк закликав не скасовувати санкцій проти Росії
  Теги:
  Loading...