Андрій Холодов
Андрій Холодов radiosvoboda.org

"Слуга" Холодов став фігурантом справи НАБУ після розслідування журналістів

Читайте по-русски
Холодов фактично лобіював інтереси свого бізнесу, стверджують розслідувачі

НАБУ зареєструвало кримінальне провадження на підставі журналістського розслідування про тютюновий бізнес нардепа від "Слуги народу" Андрія Холодова та законодавчі ініціативи, які збільшують його прибутковість. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Підставою для внесення даних до ЄРДР стало журналістське розслідування проєкту "Схеми".

У відповіді НАБУ на журналістський запит "Схем" відповіли: "4 грудня детективами НАБУ внесено відомості до ЄРДР за фактом можливого вчинення кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, а саме: закінченого замаху на вчинення злочину у вигляді зловживання владою або службовим становищем".

Відповідь НАБУ
Відповідь НАБУradiosvoboda.org

У розслідуванні "Схем", опублікованому в середині листопада, говорилося, що Холодов володіє мережею тютюнових кіосків і пролобіював у Раді прийняття поправки, що збільшує доходи роздрібних торговців сигаретами.

У жовтні цього року Верховна Рада підтримала законопроєкт № 1049 та поправку № 8, що змінює формулу перерозподілу доходів між різними учасниками ринку тютюнових виробів. Зокрема, завдяки цій поправці повинна зрости дохідність гуртової та роздрібної торгівлі. Автори матеріалу стверджують, що Холодів, бувши заступником голови комітету з фінансів, податкової та митної політики, лобіював цю поправку.

Журналісти з'ясували, що Холодов фактично лобіював інтереси свого бізнесу, оскільки знайшли докази причетності депутата до мережі тютюнових кіосків компаній "Віктрум" та "Інтертабако".

За даними "Схем", фірма-власник кількох сотень столичних МАФів, які орендують згадані фірми, – "Київ маркет солюшн" – була заснована у сімейному маєтку сім'ї Холодових на Кіпрі. "Віктрум" та "Інтертабако" також пов'язані з депутатом через низку фірм-прокладок.

При цьому сам Холодов свою причетність до сигаретного бізнесу заперечує і стверджує, що інтересів у цій сфері у нього немає.

Як повідомляв 5.UA, 5 грудня у ЗМІ з'явилася інформація, що помічник депутатки "Слуги народу" був засуджений за вбивство правоохоронця.

Попередній матеріал
Володимир Зеленський телефонував Макрону: про що говорили
Наступний матеріал
Колишні студенти-учасники Євромайдану закликали Зеленського не погоджувати вибори на Донбасі – подробиці
Loading...