5.ua

СЛІПЕ ПРОРОЦТВО: антиукраїнська істерика в Москві [відео]

   

  Олександр Аргат, "5 канал": "Українсько-російський кордон. Місцевий пропускний пункт Клюси. Від середи проїзд транспорту тут заборонений. Україна боїться, що від сусіда може примандрувати "свиняча чума", яка нині лютує десь по той бік кордону. Та якщо поставити бар'єр перед салом і м'ясом сумнівною якості нескладно, то інформаційні бацили долають кордони безперешкодно".

  Микола Азаров: "А у нас любят российское телевидение. Смотрят его. Особенно на Юго-Востоке. И вот получают порцию негатива".

  Слонячу порцію негативу вилила Всеросійська держтеларадіокмпанія вустами нечужого Україні ведучого Дмитра Кисельова. У 2004-му, він заробляв гроші на одному з українських телеканалів, а тепер віщує апокаліпсис. Страшну картину української економічної дійсності запропонували в аналітичній програмі російського праймтайму.

  Дмитро Кисельов: "Украина напоминает лайнер, который сорвался в штопор. Впереди экономический крах целой страны. В этих условиях Россия протягивает Украине руку помощи. Отсрочка дефолта на несколько месяцев. Отказ от российских рынков для Украины это, ну как бы помягче сказать, эвтаназия".

  Експертом з української безнадії виступив вихідець із Запоріжжя, а нині радник Володимира Путіна Сергій Глазьєв. Поговорили про сільсьске господарство України у разі підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

  Дмитро Кисельов: "Украинский чернозем в вагонах поедет, поскольку для рапса он не нужен, в вагонах поедет на запад так, как это было во времена Второй мировой войны, когда немцы вывозили украинские черноземы. Возможно это"?

  Сергій Глазьєв: "Если российский рынок продовольственный будет закрыт. А это 70% экспорта практически украинского продовольства, то тогда Европа будет определять, что она с Украины будет брать. Ну наверное чернозем".

  Окрім сумнівних аналогій з другою світовою війною глядачеві запропонували порівняння політики офіційного Києва і з більш давніми подіями.

  Дмитро Кисельов: "Предательское лукавство. Неомазепизм".

  Такий інформаційний фон в сусідній країні в останні місяці перед підписанням Угоди про асоціацію образив Віктора Януковича. В інтерв`ю агенції Блумберг він сказав, що погрози та приниження з боку російських ЗМІ не допоможуть українсько-російським відносинам і не покращать імідж Росії в його очах.

  Дмитро Медведєв: "Поснимают... Лучше поговорим дольше... Ну что колеги, харош".

  На обличчях політиків напруга, сказати на камери перед розмовою очевидно нічого. Український прем`єр попросив російського колегу по пунктах роз`яснити, чим саме зона вільної торгівлі України та ЄС загрожує взаємовигідній співпраці з Митним союзом. Адже член цієї спільноти Білорусія в особі голови уряду республіки Михайла Мясниковича вже заявила: підстав для страхів немає. Чого ж боїться Росія і чим лякає?

  Дмитро Медведєв: "Говорят, что мы сможем легко поместиться на двух стульчиках. Шо мы типа свои, мы хорошие, мы будем с вами дружить и будем вступать и туда и туда. Не получиться. Хорошие качественные европейские товары хлынут на рынок Украины. По относительно низкой стоимости. И соответственно будут стремиться на наш рынок. А здесь уже извините мы будем вынуждены использовать все защитные процедуры. Для Украины особый такой партнерский режим, который действовал до сих пор он закончится".

  Партнерський режим ще не закінчився, а Росія цього тиждня вже обмежила ввезення українських вагонів і на три роки раніше від запланованого строку зупинила сертифікат Крюківському вагонобудівному заводу. Росіяни оголосили про намір самостійно вдосконалювати літаки "Руслан", інтелектуальні права на які належать українській компанії "Антонов". Тим часом чиновники Євразійської економічної комісії висловлюють страхи, що і російським товарам стане складніше на українському ринку. Планами цілковитої відмови від головного російського товару - природного газу поділився український прем`єр. 

  Микола Азаров: "Рано или поздно. А скорее всего рано, то есть єто в обозримом будущем, 2-3 года, например, мы выйдем на полностью самообеспечение себя газом. И возникнет вопрос - выиграет ли от этого Газпром? Я думаю, что проиграет".

  У середу український уряд уклав угоду з пулом американських компаній, які отримали право видобувати газ на шельфі Чорного моря. За прогнозами міністра вже за три роки з двох свердловин можна буде щороку качати до 10 мільярдів кубометрів газу. Це половина об'єму цьогорічних закупівель російського газу.

  Представник "ExonMobil": "Ми дуже опитимістично налаштовані і сподіваємося на співпрацю з Україною".

  Проблему вибору колишніх радянських республік між євроінтеграцією та вступом до Євразійського союзу озвучив на Генеральній асамблеї ООН Михайло Саакашвілі. На думку грузинського президента Митний союз - праобраз майбутньої Російської імперії, яку мріють створити колишні кадебісти. І звинуватив Москву у тиску на Вірменію, яку буцім то примусом заганяють до ЄвразЕС. Через таку критику Саакашвілі російська делегація залишила залу.

  Михайло Саакашвілі: "Вступити в Євразійський союз дуже легко. Немає жодних політичних, соціальних чи економічних вимог. Щоб стати колонією взагалі не потрібно жодних зусиль. Головна вимога бути пасивним, нічим не відрізнятися, не мати національної гордості. Інша справа - бажання рабства. Натомість щоб вступити в Європейський союз необхідні титанічні зусилля. Російський проект приречений на провал. Сьогодні жодна імперія не може існувати, а тим паче Російська".

  Для Саакашвілі вибір європейського вектору як Грузії, так і України - очевидний. Цього тижня стало зрозуміло в якому обсягу угода між Україною та ЄС діятиме, доки її не ратифікують усі країни співтовариства. Зона вільної торгівлі запрацює на 90%, політична асоціація - на половину.

  Посол Франції: "Але я думаю, що якщо ми досягнемо підписання то з ратифікацією не буде жодних проблем".

  Високі шанси на підписання угоди підтвердилися і після перемоги у Німеччині політичної сили Ангели Меркель. Втім канцлер відома принциповістю у питанні звільнення Юлії Тимошенко. Коли це станеться - спробував відповісти український президент. Мовляв, вдалося порозумітися з місією Кокса-Квасневського.

  Віктор Янукович: "Є спільна точка зору по багатьом питанням. Якою вона буде - буде тоді коли будуть підводитися підсумки цієї місії. Вже ближче там до засідання Ради міністрів закордонних справ, яка буде 21 жовтня.

  Хоч до підписання Угоди лишилося два місяці, представник України при Євросоюзі Костянтин Єлісеєв пакує валізи, щоб переїжджати з Брюсселя до Києва. Бо у столиці готують створити окремий орган, який впроваджуватиме угоду в життя. Тож куди інтегруватися - у владних кабінетах схоже вже не тема для дискусії. А перекласти вибір на простих українців комуністам знову не вдалося. Ініціативу з проведення референдуму у чергове блокував суд.

  Олександр Аргат, Микола Лебедєв. ЧАС: Підсумки.

  Попередній матеріал
  Українці купили у Франції "церкву Анни Ярославни"
  Наступний матеріал
  У Броварах судитимуть міліціонерів, які недогледіли Мельника