5.ua

Українці купили у Франції "церкву Анни Ярославни"

  Про це повідомляє "Історична Правда" з посиланням на прес-службу Українського католицького університету. 

  Купівлю здійснила єпархія святого Володимира в Парижі (Українська греко-католицька церква) на чолі з єпископом Борисом (Ґудзяком), президентом Українського католицького університету. Церква була придбана за 203 тисячі євро на пожертви українців з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів та Канади.

  З листопада ця церква функціонуватиме як храм УГКЦ, при якій діятиме культурний центр Анни Ярославни, метою якого буде представляти українську культуру та розвивати українсько-європейську співпрацю.

  Двері храму відкриються для усіх охочих 16 листопада. У цей день о 10:00 тут відслужать урочисту архиєрейську літургію. 

  Анна Київська, королева Франції (зображення

  Довідка: Анна Ярославна (фр. Anne de Kiev) - донька київського князя Ярослава Мудрого, дружина французького короля Генріха I Капета, королева Франції, мати майбутнього короля Філіппа І. В історії залишилася як прабабця майже 30 французьких королів. Анна славилася своєю освіченістю, культурою, мудрістю та красою.  Вона підписувала документи, відігравала важливу політичну роль, вела персональну переписку з Папою Римським, проводила активну доброчинну діяльність з церквою. Після смерті короля, Анна Київська правила Францією до повноліття свого сина Філіппа I, після вступу на престіл сина продовжувала вести активну діяльність як королева-мати.

   

  Попередній матеріал
  "Океан Ельзи": фінал українського турне
  Наступний матеріал
  СЛІПЕ ПРОРОЦТВО: антиукраїнська істерика в Москві [відео]
  Теги:
  Loading...