Уляна Супрун у Чернігові
Уляна Супрун у Чернігові фото Укрінформ

Скандал навколо МОЗ: Хто підтримує команду Супрун, а хто "проти"

Від початку року група лікарів, зокрема директор Інституту серця, звинуватили МОЗ у недостатньому фінансуванні галузі та затягуванні з тендерним процедурами

Усі необхідні тендери для закупівель медичних препаратів оголошені, а ліки, які вже закупили, доправляють у регіони. У цьому запевнили в Міністерстві охорони здоров'я і поскаржилися на спланований проти відомства чорний піар.

Від початку року група лікарів, зокрема директор Інституту серця, звинуватили МОЗ у недостатньому фінансуванні галузі та затягуванні з тендерним процедурами. В уряді такі заяви вважають безпідставними і кажуть, що це система протистоїть боротьбі з корупцією, яку розгорнула нинішній виконувач обов'язків міністра Уляна Супрун. На її захист виступили й громадські організації, які підрахували – закупівля ліків у міжнародних організацій, яку планує здійснити МОЗ, зекономить державі щонайменше 2 мільярди гривень.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун: "От зараз я сиджу перед вами, а написав один журналіст, що я подала на відставку. Була у Гройсмана і подала на відставку". Не подала. І не планує. Навпаки, обіцяє реалізувати задумане – вигнати корупцію з міністерства. Закупити ліки не через посередників за завищеною ціною – а з допомогою міжнародних організацій. В такий спосіб зекономити державні кошті і спустошити кишені корупціонерів.

"Ми зекономили 3 млрд доларів на закупівлі вакцин. І змогли закупити більше вакцини, ніж передбачали", – розповідає Супрун. Заступник голови Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекцій Дмитро Шерембей їй вторить: "Я хочу навести лише дві цифри. Це ціна одного і того ж препарату дитячого у 2014 та 2016 році. Це різниця у 70%. Ці 70% – це не гроші, корупція, машини, квартири. Це життя дітей.

Він переконує, що теж турбується про життя дітей. На прес-конференцію до Кабміну прийшов і колишній міністр охорони здоров'я. Хотів у нинішнього керівника відомства запитати про освіту, бо сумнівається у її фаховості.

Але спитати про освіту попередник не встиг – заговорився з пресою. Дипломом Супрун зацікавилися і в "Опоблоці". Депутати цієї фракції ініціювали засідання профільного комітету і наполягають на звільненні керівника МОЗ. Але дати оцінку роботі міністерства комітет не зміг – кворуму не було. Тому виконувач обов'язків вирішила – звітувати немає перед ким.

Оскільки нинішній керівник МОЗ – лише виконує обов'язки міністра – звільнити його мав би уряд. А потім запропонувати парламенту кандидатуру на затвердження міністра. Але на нинішньому урядовому засіданні його члени разом із прем'єром пообіцяли – за Уляну Супрун стануть горою. 

Ірина Герасимова, Анна Мірошниченко, Дмитро Мороз, "5 канал"

Попередній матеріал
Після двох років у АТО на Тернопільщину повернулися бійці 44-ї артбригади ЗСУ
Наступний матеріал
День пам'яті: Трагічна річниця примусового вивезення українців до нацистської Німеччини
Loading...