Скандал через публікацію щодо закупівлі БМП може зірвати контракти на постачання озброєння Україні – Загородній

Є підстави подавати на видання ЗМІ, що поширило інформацію про "скандальні БМП", до суду

Про таке в ефірі "5 каналу" заявив політичний експерт Тарас Загородній.

"Я думаю, що є підстави подавати на видання "Новое время" до суду, тому що, на жаль, у цьому разі я не на боці журналістів.... Розвідка РФ була б рада зірвати будь-який контракт для посилення нашої армії. Чи може вплинути? Я впевнений, що може – через специфіку відносин. Можливо, поляки самі не хотіли, щоб це було відомо ЄС. Зокрема, це може зірвати контракти на постачання. Ми не знаємо, в якому там усе стані, бо дуже специфічна сфера. Згадуючи Білорусь, – у нас з нею ніяких військових контрактів нема, але робота ведеться напряму. Дуже велика робота. Вони нам і оптику постачають до "Стугон"…  Росія дуже нервує через це, бо Білорусь у цьому – найбільший наш союзник. У 2014 році вона не припинила постачати нам дизельне паливо, тобто ми заправляли танки білоруським пальним. Шановні журналісти теж повинні думати, про що вони пишуть. І розуміти контекст. Бо якщо відкрити всі військові закупівлі та контракти, їх можна легко зірвати. Тим паче, ми зараз з Росією перебуваємо в дуже жорсткій конфронтації", – сказав Загородній.

Він також зауважив, що в Ізраїлі, наприклад, існує військова цензура – публікувати матеріали, які можуть зашкодити обороноздатності країни, – заборонено.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше відбулося засідання комітету ВР з питань національної безпеки та оборони. Розглядали матеріал журналістів видання "Новое время", де вони стверджували, що Україна закупила БМП-1 у Польщі, а та купила в Чехословаччини за 20 тисяч доларів. А Міноборони, після того, як ці БМП складали на Житомирськом

у бронетанковому заводі як конструктори, купувало їх більш ніж за 200 тисяч доларів. У комітеті також говорили, чому виникла потреба закуповувати ці БМП. Свого часу Україна продавала цю техніку за 9-12 тисяч доларів від 2005 до 2013 року за кордон, а зараз виникла потреба БМП поставити на озброєння в ЗСУ.

Попередній матеріал
Матеріал "Нового времени" перевірить СБУ, а Пашинський позиватиметься проти головреда
Наступний матеріал
Чи постраждала взаємодія України з НАТО внаслідок позиції Угорщини – Пристайко

У мережі вперше показали кадри влучання ракети "Вільха" в ціль – відео

Росія доставила до Донбасу бронетехніку та вагон з "чорними ящиками" - ІС

Вони вже близько: на околиці Луганська помітили армаду військової техніки бойовиків – фото

На сьогодні у терористів ОРДЛО більше воєнної техніки, ніж особового складу – Дейнега

РФ використовує український Донбас як полігон для випробування військової техніки – Полторак

Точні копії танків Другої Світової: як військовий з картону створює міні-шедеври