Віктор Кичун
Віктор Кичун 5 канал

Що відомо про призначення нового судді КСУ – включення

Читайте по-русски
Деякі нардепи заявляють, що сьогодні була порушена процедура обрання

Плюс один суддя Конституційного Суду. Рада призначила за своєю квотою Віктора Кичуна – висуванця від "Слуги народу". Його кандидатуру підтримав 241 народний депутат, проти був один. Обирали з-поміж чотирьох. Чому про нього кажуть, що Кичун – друг людини Зеленського, знає журналістка "5 каналу" Леся Головата.

Із другої спроби Верховна Рада сьогодні врешті призначила нового суддю Конституційного Суду – це правник, кандидат юридичних наук, викладач кафедри конституційного права в Національному університеті імені Ярослава Мудрого. Раніше він працював у банку із проблемними кредитами, а також займався адвокатською діяльністю. Віктора Кичуна запропонувала монобільшість, утім з 241 голосу "за", "слуги" віддали лише 205.

Під час виступу із трибуни Віктор Кичун говорив про свою головну місію, яку він вбачає на посаді судді Конституційного Суду.

"Я розумію, в якому складному становищі зараз перебуває Конституційний Суд України. Через те, щонайменше, якщо ви мені довірите, у вас буде один прихильник стримування Конституційного Суду. Я вважаю, що ми створили надмірну судову надінституцію, яка сьогодні фактично домінує в нашій державі", – заявив з трибуни Кичун.

Нагадаємо, в Україні триває конституційна криза, яка розпочалася після того, як Конституційний Суд фактично скасував покарання за брехню в деклараціях, і сьогодні ми маємо фактично персональний конфлікт із головою Конституційного Суду Олександром Тупицьким, якого Володимир Зеленський відсторонив на 2 місяці від своєї посади. Опозиція говорить, що насправді сьогодні це не конкурс, а його імітація, адже і Венеційська комісія, і посли країн "Великої сімки" радили в таких умовах не ухвалювати за цією процедурою, а зробити нову, до якої долучити міжнародних експертів, котрі могли би брати участь у цьому конкурсі.

Окрім того, в "ОПЗЖ" наполягали на тому, що сьогодні була порушена процедура, адже за квотою парламенту мають призначати одразу двох суддів Конституційного Суду, натомість сьогодні він є один, а от Федір Веніславський розкрив таємницю – сказав, що понад 30 років дружить із Віктором Кичуном, тож він переконаний, що саме ця людина якнайкраще підходить на цю посаду.

Як повідомляв 5.UA, раніше Верховний Суд відмовився розглядати справу щодо звільнення з посади голови КСУ Тупицького.

Попередній матеріал
Битва за Дебальцеве: як Україна відбивала велике вторгнення армії РФ – "Таємниці війни"
Наступний матеріал
Спалах коронавірусу: на Буковині школи переходять на дистанційне навчання
Loading...

Тупицький працює дистанційно й отримує зарплату – КСУ

Верховний Суд відмовився розглядати справу щодо звільнення з посади голови КСУ Тупицького

Скандал навколо КСУ: кількох суддів хочуть покарати за конфлікт інтересів – про кого йдеться

"Дива, на яке сподівалися виборці, поки не відбулося": в Україні зростає розчарування президентством Зеленського – Le Monde

У Польщі через заборону абортів поновилися протести

Зеленський відкликав з Ради свій законопроєкт щодо звільнення всіх суддів Конституційного Суду