ЄС – Україна
ЄС – Україна capital.ua

Що означає для України статус кандидата на членство в ЄС – пояснення Шмигаля

  Читайте по-русски
  Україна – це Європа

  У середині червня Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ в ЄС – остаточне рішення буде ухвалено на саміті 23-24 червня. Про це повідомив на Facebook прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Він також пояснив, що набуття цього статусу означає для нашої держави.

  Посадовець наголосив, що ЄС не подарував Україні цей статус. Зокрема, за його словами, Єврокомісія відзначила, що уряд України під час війни показав "дивовижний рівень інституційної сили, цілеспрямованість і спроможність функціонувати".

  То ж що, згідно пояснення прем'єр-міністра, означає для України статус кандидата:

  • Юридичне закріплення європейського майбутнього України. Україна не просто потенційно колись може приєднатися до ЄС, а процес запущено, і вона відповідає значній кількості критеріїв, які висуваються до кандидатів.
  • Підготовка до членства передбачатиме завершення всеохопної трансформації всіх сфер. У цьому Україну підтримуватиме Єврокомісія, надаючи необхідну консультаційну та іншу допомогу.
  • Україна стане повноправним членом програм та ініціатив ЄС, відкритих як для країн ЄС, так і країн зі статусом кандидата на членство. Україна, як країна-кандидат, матиме ширші можливості для того, щоб її голос був почутий під час формування політик ЄС.
  • Отримавши статус кандидата, Україна ставатиме більш привабливою для інвесторів. Бізнес-клімат наближатиметься до умов, як у країнах ЄС – інвестори діятимуть на ринку, який є передбачуваним, а бізнес – захищеним. Привабливість для інвесторів також потребуватиме надійних гарантій безпеки після перемоги над росією.
  • Україні буде доступна фінансова допомога для країн, які готуються до вступу в ЄС (Інструмент передвступної допомоги, IPA). Така допомога може надаватися через гранти, інвестиції або як технічна допомога.
  • Крім того, акумулюючи кошти для відновлення України сьогодні через спеціальний Трастовий фонд солідарності, ЄС ставитиметься до таких інвестицій не як до післявоєнної відбудови третьої країни, а інвестування в добробут потенційного майбутнього члена ЄС.

  "Рух до ЄС дозволить модернізувати нашу державу, і ми зацікавлені зробити всі зміни якнайшвидше. Україна – це Європа і невдовзі Україна буде членом Європейського Союзу", – наголосив Шмигаль.

  Нагадаємо, українське МЗС веде перемовини з McDonald's щодо відновлення роботи закладів в Україні.

  Крім того, відомо, що у Києві відновили роботу вже 50 посольств.

  Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

  Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

  Попередній матеріал
  росіяни обстріляли Сумщину з мінометів
  Наступний матеріал
  російські окупанти захопили Запорізький залізорудний комбінат – голова Запорізької ОВА
  Loading...