5.ua

«Сенсація» від Пшонки: «Беркут» на Майдан направив майстер Шевченківського ШЕУ [відео]

  Кілька тижнів після цих подій знадобилося генпрокурору Пшонці, щоби відзвітувати в парламенті. На столі у генпрокурора шпаргалка-пам`ятка: підборіддя тримати рівно і не хитатися. Генпрокурор помічає націлені об’єктиви – і перегортає папірець. Насамперед Пшонка повідомляє: правоохоронців до розгону студентського майдану залучили через ялинку.

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: «Протидія з боку окремих мітингувальників встановленню на Майдані Незалежності новорічної ялинки стала безпосереднім приводом для залучення правоохоронців. Саме на 30 листопада були заплановані основні монтажні роботи».

  Генпрокурор запевняє депутатів: в ту ніч мітингувальники поводили себе агресивно – тому комунальники покликали правоохоронців. Депутати опозиції обурені: студентський Майдан протестував мирно.

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: «Близько 4 години майстер ділянки комунального підприємства «Шляхоексплуатаційне управління Шевченківського району» звернувся до міліції із заявою про вчинення правопорушення та прохання забезпечити правопорядок».

  Депутати: «Ганьба!»

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: «Там єсть активісти? Ідіть, доповідайте… Зважаючи на активний опір з боку учасників акції, окремі працівники «Беркут» розпочали індивідуально застосувати спеціальні засоби».

  Інформує і про два провадження за спроби захоплення влади. За ними  проходять лідери опозиції.

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: «На Майдані неодноразово лунали заклики повалення влади».

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «Захоплення держвлади. По одній проходить Турчинов, Тягнибок, Яценюк і ше 8 людей»

  На підкріплення своїх слів Генпрокурор показує депутатам відбірні кадри. З коментарями:

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: «…профашистські заклики бити працівників міліції».

  Депутати у намонтованому впізнають відео дворічної давнини.

  Андрій Мохник, народний депутат, «Свобода»: «Абсолютна брехня в стилі совєтського агітпропу. Той священник він виступав 2 роки тому не на Майдані, а в Коломиї! А ви його приплели сюди навіщо ви це робите? Навіщо Захарченка прикриваєте?»

  Запитання про монтаж залишається без відповіді. Так само, як і питання – хто віддав наказ бити людей на Майдані.

  Сергій Соболєв, народний депутат, «Батьківщина»: «Коли ми побачимо кадри, де б’ють десятки журналістів, де б’ють десятки молодих людей, де молоду людину бездиханну б’ють десяток беркутівців? ... Висновок один: пане генпрокурор, чи не пора вам подати у відставку?»

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: «Ті кадри ви бачили, ви бачили в багатьох інформаційонних… А ці кадри об’єктивності ви не бачили... Про відставку: я знаю закон. Доля генпрокурора вирішується в цій залі, а далі - президент. Дійте по закону».

  Олександра Кужель, народний депутат, «Батьківщина»: «Ви нічого не зрозуміли, чого вийшов український народ. Народ встав! І що б ви не показували – всі зрозуміли: король голий! Права нема, судів нема! Ми стояли біля кабміну – ви вирвали факти! Віктор Павлович, треба бути чесними! Перед міліцією стояли «тітушки» в 2 ряда!»

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: «Я не зрозумів. Вибачаюся. Мабуть, ви мене теж не зрозуміли».

  Олег Тягнибок, лідер фракції «Свобода»: «Де відео, як б’ють журналістів, медпрацівників?  Де «тітушки», вами не показані, які провокують? А де відео, як гнали людей до Михайлівського?»

  Віктор Пшонка, генеральний прокурор: «Де було це відео? Було де-небудь, не було. А те, про що ви кажете – було. А повинен бути баланс».

  Віталій Кличко, лідер фракції «УДАР»: «Відбулася маніпуляція фактами. Мирна акція, яка проводилася людьми, була багато разів спровокована так званими «тітушками», провокаторами, які працювали зі сторони влади». 

  Після виступу генпрокурора – опозиція ініціює створення парламентської слідчої комісії. Вона має розслідувати діяльність правоохоронців під час мирних акцій протесту. Втім, створюватимуть цю ТСК, скоріш за все, вже у січні. У цьому році парламент засідати не планує.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Українські клуби вже планують підготовку до весняних матчів Ліги Європи
  Наступний матеріал
  Він молиться, вони - пильнують. Він - це Янукович [відео]
  Теги:
  Loading...