Ігор Головань та Ілля Новіков
Ігор Головань та Ілля Новіков "5 канал" / Єва Ніколашвілі

СБУ не цікавить співпраця Деркача з Кремлем, але проти Порошенка відкрито ще 15 порожніх справ – адвокати

  Читайте по-русски
  Новіков зазначив, що є докази координації переслідування Порошенка між Офісом президента, ДБР, Офісом генпрокурора та людьми Портнова

  СБУ не розслідує діяльність нардепа Деркача, якого у США офіційно вважають агентом Кремля, водночас проти Петра Порошенка порушили 15 нових справ, заявив на брифінгу адвокат п'ятого президента Ілля Новіков. Він наголосив, що всі попередні фейкові провадження проти Порошенка зайшли в глухий кут, тож тепер за командою з ОП силовики повідкривали нові провадження.

  "Найбільш примітне в останній активності СБУ – це не те, що заведені нові 15 справ стосовно Порошенка – ми до цього вже звикли. Як те, що не порушено жодного кримінального провадження проти депутата Деркача. При тому, що і Державний департамент, і Міністерство фінансів США чітко висловились про те, що вони вважають цю людину (Деркача – ред.) активним співробітником російських спецслужб. На цьому тлі особливо помітно, що СБУ ця ситуація не цікавить", – зауважив Новіков.

  "Американські спецслужби, американські дипломати вважають, що СБУ також у курсі цієї ситуації. І той факт, що щодо Деркача, принаймні нам про це не відомо, не відбувається будь-яких перевірочних чи слідчих заходів, маркує позицію керівництва України, яка, звісно ж, не може йти на користь відносинам України та США", – наголосив Новіков.

  Адвокат зазначив, що є чіткі докази координації переслідування проти Порошенка між Офісом президента, ДБР, Офісом генпрокурора та людьми з команди Портнова.

  "За останній рік у нас було багато можливостей переконатися, що ці зв'язки дійсно існують", – акцентував Новіков.

  "Ми бачимо, що єдине рішення, яке було прийняте за підсумками того сорому, за яким ми спостерігали в червні – липні цього року при спробі обрати запобіжний захід Порошенкові, який відомо чим закінчився, закінчилося диким скандалом. Єдине рішення, яке було прийняте, – кадрове рішення. Судячи з того, що нам відомо, зараз пан Татаров виконує той функціонал, який до нього виконував в Офісі президента пан Смирнов", – вважає Новіков.

  Адвокат Ігор Головань своєю чергою наголосив, що більшість нових справ проти Порошенка чомусь відкрило Полтавське управління СБУ. Головань натякнув, що за левовою часткою нових сфабрикованих проваджень стоять інтереси ексвласників "ПриватБанку".

  "Значно більше року триває кампанія з політичних переслідувань лідера опозиції Петра Порошенка. Ще в травні минулого року почали фабрикуватися різні кримінальні провадження, про які ми свого часу говорили, що вони абсолютно порожні, що там жодних немає правопорушень, що єдиною метою є політичні переслідування і сприяння й робота в інтересах держави-агресора. Усі ці провадження виявилися фейками. Абсолютно всі ці провадження фактично зайшли у глухий кут, і тому тепер влада, замовники цих політичних переслідувань, не бачать іншого виходу в цій ситуації. Єдиний вихід – фабрикувати нові", – зазначив адвокат.

  "Ще 4 вересня з'явилося 15 нових проваджень, спрямованих проти лідера опозиційної політсили, п'ятого президента України Петра Порошенка. Зрозуміло, що ці 15 проваджень такі ж порожні, як і десятки, сфабриковані до цього часу. Але той факт, що влада не зупинилася, що влада продовжує спрямування на політичні переслідування, сам факт початку т. зв. розслідування цих кримінальних проваджень, на нашу думку, дуже яскравий. Звернув би увагу на те, що в фабулах цих проваджень дуже багато мовиться про банківську систему. Тепер уже дуже яскраво ми бачимо ще одного бенефіціара цієї діяльності – це дуже схоже на колишніх власників "ПриватБанку" стосовно питань, пов'язаних із його націоналізацією", – пояснив Головань.

  Попередній матеріал
  У Берліні почалася зустріч радників лідерів Нормандського формату
  Наступний матеріал
  Стан Балуха досі тяжкий, його оглянули відомі нейрохірурги – Геращенко
  Loading...