informator.news

Савченко підтвердила СБУ, що спілкувалася в Мінську з ватажками "ДНР" і "ЛНР"

У силовому відомстві звернули увагу на те, що Савченко "не є уповноваженою особою для обговорення будь-яких питань, пов'язаних зі звільненням заручників"

Народний депутат України Надія Савченко (фракція "Батьківщина") підтвердила слідчим Служби безпеки України, що відвідувала Мінськ, де спілкувалася з лідерами "ДНР" і "ЛНР" Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким. Про таке сказав сьогодні, 12 грудня 2016 року, керівник апарату СБУ Олександр Ткачук у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".  

Про факт зустрічі з керівниками "ДНР" і "ЛНР" парламентарій повідомила слідчим СБУ в понеділок в рамка допиту як свідка в рамках кримінального провадження щодо створення терористичної організації "ДНР".

"Савченко опитали в рамках кримінального провадження щодо створення терористичної організації "ДНР", – сказав керівник апарату СБУ. За його словами, нардеп добровільно прибула до СБУ.

"Вона підтвердила факт поїздки до Мінська і зустрічі безпосередньо з керівництвом терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР", – сказав Ткачук.

Ткачук звернув увагу, що факт спілкування з юридичної позиції не є кримінальним. "Єдиний момент, що вона дійсно швидше за все порушила, це режим секретності. У нас (в Україні – Ред.) у всіх народних депутатів оформлений чинний допуск до державної таємниці. Вона (Надія Савченко – Ред.) зобов'язана інформувати режимно-секретний орган своєї установи, де вона працює, – а в цьому випадку це апарат Верховної Ради, – про намір виїхати за кордон", – сказав керівник апарату СБУ.

"Природно, що якщо б вона поінформувала завчасно про намір виїхати до Білорусі для участі у такій розмові, то така інформація, напевно, могла зацікавити і нашу службу, і ми, напевно, заздалегідь з нею поспілкувалися", – додав Ткачук.

Він звернув увагу на те, що Савченко "не є уповноваженою особою, представником від української сторони для обговорення будь-яких питань, пов'язаних зі звільненням заручників".

Відповідаючи на запитання про те, як така зустріч українського парламентарія з представниками "Л/ДНР" може вплинути на перебіг переговорного процесу, керівник апарату СБУ сказав: "Ми побоюємося, що такі переговори, коли позиція так званого парламентера, який сам себе уповноважив, вона може зашкодити досягнутим з представниками тієї сторони домовленостям. Чому? Тому що вона не могла знати про деталі тих домовленостей, які досягнуті, і якщо вона щось обіцяла там, то яким чином будуть виконуватися ці обіцянки. Якщо вона від них щось вимагала, то на підставі чого?..".

Як повідомляв 5.ua, речниця Кучми повідомила, що контактна група не знала про зустріч Савченко з ватажками "ДНР" та "ЛНР". 

Нагадаємо, сьогодні, 12 грудня 2016 року, у ЗМІ з'явилася інформація, що Савченко 7 грудня таємно відвідала Мінськ, де зустрілася з ватажками терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким. Радник голови СБУ Юрій Тандіт заявив, що Савченко не попереджала СБУ про свою поїздку до Мінська для зустрічі з ватажками бойовиків.

Попередній матеріал
Обережно, грип: Як в Україні викачують гроші з кишень пацієнтів на протизастудні
Наступний матеріал
В Одесі "Наполеоном" отруїлися вже 72 людини
Loading...

У "Батьківщині" засудили переговори Савченко з ватажками "ДНР" та "ЛНР"

У Нацполіції назвали шокуючу цифру злочинців, що мають вийти за "законом Савченко"

Рівень довіри до Надії Савченко різко обвалився – Центр соцдосліджень

У СБУ прокоментували зустріч Савченко з ватажками "ДНР" та "ЛНР" у Мінську